Strona główna / Archiwum / Październik
Powiatowe Biegi Przełajowe

SZCZAWNICKA GIMNAZJALISTKA WICEMISTRZYNIĄ
        POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 01.10.2003 r. odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe w Nowym Targu. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy corocznie biorą udział w tych zawodach. W tym roku naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Ciesielka Dorota, Czerwińska Zofia, Janowicz Natalia, Sarata Natalia, Zaród Justyna, Ciesielka Ewelina, Piszczek Ewe-lina, Strzelec Magdalena, Warus' Joanna, Wójcik Danuta, Bodziuch Krzysztof, Kasprzak Marcin, Wiercioch Dominik, Zacher Piotr, Zasadni Damian, Gębala Hubert, Kamiński Damian, Kordas Jakub, Kudłacz Damian, Matusik Marcin, Pietrzak Marcin.
Dzień ten przyniósł wiele radości naszym zawodnikom oraz ich opiekunom. Aż cztery dziewczyny i jeden chłopak zakwalifikowali się na wojewódzkie biegi przełajowe, które odbędą się w Krakowie. Są to: EWELINA CJESIELKA z klasy I- WICEMISTRZYNI POWIATU. NATALIA SARATA z klasy III - miejsce IV,  JUSTYA ZARÓD z klasy III - miejsce V. ZOFIA CZERWIŃSKA z klasy III - miejsce X oraz KRZYSZTOF BODZIUCH z klasy III - miejsce VIII.
Warto wspomnieć, że w zawodach tych ogólnie brało udział 150 dziewcząt i 230 chłopców. Wszystkim naszym reprezentantom gorąco gratulujemy i dziękujemy za wolę walki, trud i poświęcenie podczas biegów dla uzyskania tak wysokich wyników oraz wspaniałe -reprezentowanie Gimnazjum w Szczawnicy. Opiekunami zawodników byli pani Dorota Cebula i pan Jacek Żebracki.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dnia 06.10.2003r w Spytkowicach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatu.
Nasze gimnazjum reprezentowały następujące dziewczyny: Ewelina Ciesielka, Natalia Sarata, Justyna Zaród, Zofia Czerwińska, Olga Pluta, Ewelina Hajduk, Monika Symela, Natalia Janowicz, Dororta Ciesielka, Sylwia Stec, Paulina Gabryś, Ewelina Piszczek.
Niestety, tym zawodom pogoda zupełnie nie dopisała. Dziewczęta musiały biegać w towarzystwie deszczu, wiatru i błota, w rezultacie zdobywając V miejsce. Opiekunem grupy była pani Dorota Cebula.

Ślubowanie Klas Pierwszych

DO ŚLUBOWANIA!

10 października pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami gimnazjalnej społeczności uczniowskiej. W obecności Dyrekcji, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości wygłosili tekst ślubowania, a przedstawiciele wszystkich klas pierwszych złożyli na ręce Dyrektora swoje przyrzeczenia. Zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia programu artystycznego, którego przygotowaniem zajmowali się wychowawcy klas pierwszych. Było uroczyście, ale też wesoło. Dobry humor zapewnił wszystkim występ kabaretu „ Szpila". Nie zabrakło życzeń kierowanych do uczniów i nauczycieli przez Panią wizytator , Beatę Wyrostek, Burmistrza Miasta, Pana Romana Trojnarskiego i Dyrektora Szkoły, Pana Jana Czaję.
Uczniowie pamiętali o zbliżającym się święcie swoich nauczycieli, obdarowując ich życzeniami, kwiatami i upominkami. W czasie uroczystości Dyrektor i Pani wizytator wyróżnili nauczycieli, którzy z końcem roku szkolnego uzyskali kolejne stopnie awansu zawodowego. Otrzymali oni gratulacje i akty nadania stopnia awansu zawodowego. Uroczystość zakończyła się występem zespołu Pieśni i Tańca Juhasy , po którym nauczyciele, rodzice i goście uczestniczyli w poczęstunku.

Delegacja z Perlebergu z wizytą w Szczawnicy

W dniach 11.10 - 17.10 Szczawnica gościła 11- osobową delegację z Niemiec, w gronie której znalazła się młodzież szkolna w ramach wymiany polsko-niemieckiej. Przyjęciem gości zajęli się również Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie gimnazjum. Gimnazjaliści gościli w swoich domach kolegów z Perlebergu, towarzysząc im w zwiedzaniu Szczawnicy i okolic. Goście mieli możliwość zobaczenia najpiękniejszych zakątków naszego regionu. Odwiedzili m.in. wąwóz Homole, rezerwat Białej Wody, gdzie dotarli, jadąc dorożkami, Czorsztyn, słowacką Leśnicę, płynęli łodziami przez Przełom Dunajca. Poznawali także sztukę regionu: malarstwo na szkle, haft i rzeźbę, uczestnicząc w zorganizowanych dla nich warsztatach. Nasza młodzież miała możliwość poznania historii i kultury Perlebergu, dzięki prezentacji, jaką przygotowali niemieccy koledzy. Dzień przed planowanym wyjazdem goście uczestniczyli w pożegnalnym spotkaniu na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum. Obejrzeli oni występ Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy. Dyrektor szkoły, Pan Jan Czaja powitał zgromadzonych i wyraził swoje zadowolenie ze współpracy polsko-niemieckiej. Nie zabrakło życzeń, podziękowań, przekazywania upominków. Spotkanie upłynęło w ciepłej i serdecznej atmosferze.