Strona główna / Archiwum / Styczeń

„ Sumio na scytaw wiatry,
  Łoblatujo całe Tatry,
  Niesą wsyćką te nowiny,
  Papieża dziś wspomnieć kcą Pioniny”
Słowa te, to krótki fragment jednego z wierszy ucznia gimnazjum dedykowanego Ojcu Świętemu. Gimnazjaliści, Monika Ratułowska ( I c ) i Maciej Czaja ( II c ), w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, prezentowali swoje wiersze w radiowym studio nagrań w Zakopanem, korzystając z zaproszenia Gminnej Biblioteki w Białym Dunajcu. Twórczość szczawnickich gimnazjalistów z pewnością sprawiła radość Ojcu Świętemu, także piękne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, które składali wzruszeni uczniowie.

W imieniu Dyrekcji i młodzieży Publicznego gimnazjum w Szczawnicy, dziękuję Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu, mgr Józefie Kolbreckiej, za umożliwienie nam udziału w nagraniu występu radiowego poświęconego Ojcu Świętemu.
                                                                                    Anna Ratułowska

Bal dobroczynny

Dyrekcja Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, uczestnikom i darczyńcom balu dobroczynnego.

Impreza odbyła się 22 stycznia w restauracji Halka. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów gimnazjum.
Serdeczne podziękowania kierujemy:
ABC „ Szczęście”, P. Joannie Banaś, P. Zofii Bandyk, P. P. Elżbiecie Czai, P. Stanisławowi Czerńcowi, P. Mariuszowi Ciesielce „ AutoTok”, P. Zofii Dubiel,  FHUP „ Harnaś,
P. Małgorzacie Gajgalis,  P. J. i  S. Gałuszko, P. Guszkiewiczowi ( Fima- LPG ), P. M.i J. Hamerskim, P. Hamerski, Kuczała ”Czarda”, P. Hurkała ( Sklep), P. Andrzejowi Jurze,
P. Kapłaniakowi, P. Annie Kita, P. Michałowi Kochanowi, P. Ryszardowi Kolankowskiemu, P. Wieńczysławowi Kołodziejskiemu, P. Edwardowi Kordasowi, P. A.i W. Król,P. Józefowi Krzysko, P. J. i W. Krzywdzińskim, P. Ludwice Lasek,P. Krystynie Łażeńskiej, P. Annie Madeja, P. Barbarze Malinowskiej, P. Markowi Marzec, P. Jakubowi Mastalskiemu,
 P. A. Mikołajczykowi, P. B. i E. Mogilskim, P. Teresie Mos, P. Stanisławowi Noworolnik,
OHP, P. Annie Drobot, P. Stanisławowi Pojaskowi, P. Andrzejowi Rogowi, P. Jadwidze Różyckiej, P. Marii Rychtarczyk, Sanatorium ”Budowlani”, P. Małgorzacie Sarata, Sklepowi „ Jawor”,P. Jolancie Słowik, P. Irenie Stychno, P. Albinie Szczepaniak, P. Joannie Szczepaniak, Stadninie koni, P. i K. Symela, P. Maciejowi Trojnarskiemu, P. J. Warusiowi,
P. Józefowi Wierciochowi, P. Maciejowi Wierciochowi, P. Zofii Wiercioch, P. Andrzejowi Wójcikowi, P. Barbarze Wróbel, P. Halinie Wróbel, P. Krystynie Wróbel, Usługi komputerowe „ Polański”, P. M. i M. Zachwieja ( Hurt- detal artykuły chemiczne),P. Annie Zachara, P. Ewie Zasadniej.
             Dyrektor Publicznego Gimnazjum, J.Czaja

Triada 2005

Uczestnicy zajęć Koła Polonistycznego prowadzonego przez p. R. Zachwieję przygotowują się do wzięcia udziału w Małopolskim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży w kategorii literackiej. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Przegląd daje uczniom możliwość prezentowania i promowania własnej twórczości. Prace gimnazjalistów będą oceniane przez Rejonową Komisję Konkursową. Twórczość najlepszych zostanie przekazana Komisji Wojewódzkiej, złożonej z twórców kultury. Autorzy najlepszych utworów otrzymają nagrody rzeczowe. Wiersze laureatów znajdą się w tomiku pokonkursowym.

W Białym Dunajcu

27 stycznia gimnazjaliści uczestniczyli w XXIX Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu. Maciej Czaja ( kl. II c ) w kategorii recytacja zajął III miejsce. Gratulujemy!

Drużyna chłopców najlepsza w powiecie

Reprezentacja Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy powtórzyła ubiegłoroczny sukces zwyciężając drużynowo w Mistrzostwach Powiatu Nowotarskiego w Snowboardzie. W finałowej dziesiątce znalazło się aż pięciu szczawnickich gimnazjalistów. W rywalizacji indywidualnej bezkonkurencyjny okazał się Jakub Osowski, drugie miejsce zajął Tomasz Kowalczyk, trzecie Rafał Bańkosz, czwarte Bartosz Siekierski a ósmy był Andrzej Bandyk. W kategorii dziewcząt wysokie piąte miejsce zajęła Katarzyna Rychtarczyk a Elżbieta Świerczek była dwunasta.

Zawody odbyły się na stoku „Polczakówka” w Rabce a organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.