Strona główna / Archiwum / Listopad

"Ta, co nie zginęła ..." Święto Niepodległości

12 listopada w naszym gimnazjum odbyła się akademia poświęcona 91 - ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie, pod kierunkiem pani Anny Szczepaniak i pani Ewy Zachwiei, zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt."Ta co nie zginęła". Przybliżyli zgromadzonej młodzieży dzieje narodu polskiego, będącego przez 123 lata w niewoli.
Wspominano i przedstawiono losy bohaterskich żołnierzy polskich walczących na frontach I wojny światowej oraz ich wodza - Józefa Piłsudskiego jako wielkiego patriotę.
Całość uroczystości przebiegała w doniosłej atmosferze.

Konkursy przedmiotowe

Jak co roku Małopolskie Kuratorium Oświaty jest organizatorem konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum. Nasi uczniowie brali udział w etapie szkolnym konkursów: biologicznego, chemicznego, historycznego, fizycznego, języka angielskiego, języka niemieckiego, języka polskiego, matematycznego, biblijnego.
Do następnego etapu, czyli rejonowego, zakwalifikowali się następujący uczniowie:
konkurs biblijny - Krzysztof Kordas
konkurs języka niemieckiego - Patryk Waruś
konkurs fizyki i astronomii - Anna Spodnik
konkurs języka polskiego - Natalia Olszewska
Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

"Niech się każdy człowiek dowie, że dziecko to też człowiek."

To hasło wielokrotnie brzmiało 20 listopada w murach naszego gimnazjum. W tym dniu grupa liderów, przy wsparciu dziewcząt z klasy IIa, przygotowała
XX Rocznicę Ratyfikacji Konwencji Praw Dziecka. Każdy uczeń pomimo protestów, że nie jest już dzieckiem, otrzymał zakładkę, na której znajdowały się wybrane prawa należne dziecku. Nauczyciele otrzymali od młodzieży kwiat - symbol ucznia, który dzięki przestrzeganiu Konwencji Praw Dziecka może się wszechstronnie rozwijać, będąc szczęśliwym. Nie zapomniano również o ro-dzicach. Tym, którzy są dla naszych uczniów najbliżsi, przypomniano o obo-wiązkach wynikających z ich rodzicielstwa.

Tenisowe zmagania

Tradycyjnie w naszej szkole w miesiącu listopadzie rozgrywane są mistrzostwa Gimnazjum w tenisie stołowym. Zawody były rozgrywane osobno dla chłopców i dziewcząt. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy eliminacyjne, z każdej grupy do półfinału wchodziły dwie osoby, a w finale grało już tylko czterech zawodników.
Wyniki chłopców:
1. Tomasz Mastalski
2. Wojciech Zachwieja
3. Mateusz Gabryś
4. Rafał Babik
Wyniki dziewcząt:
1. Karina Ondycz
2. Barbara Partyka
3. Kinga Wójcik
4. Ewa Gardoń
Na najbliższym apelu zostaną wręczone medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.