Strona główna / Archiwum / Marzec
Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 9- 11 marca gimnazjaliści uczestniczyli w rekolekcjach poprzedzających Święta Wielkanocne. W tym czasie mogli również skorzystać z zajęć organizowanych w szkole przez nauczycieli wszystkich przedmiotów.

Konkurs wiedzy pożarniczej

3 marca gimnazjaliści brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Pożarniczej- „ Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy przygotowywani przez p. R. Dębskiego musieli wykazać się wiedzą pożarniczą, rozwiązując test.

W komisji konkursowej zasiadali przedstawiciele: OSP- Szczawnica, Powiatowej Straży Pożarnej w N. Targu, Urzędu Miasta oraz MOK.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I.Marcin Mastalski ( III a)
II.Karol Adamczuk ( II b)
III.Dominik Węglarz ( II b)
Laureaci etapu gminnego wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które zostaną przeprowadzone 5 kwietnia.

Apel Przedświąteczny

23 marca uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja Publicznego Gimnazjum uczestniczyli w apelu poprzedzającym Święta Wielkanocne. Organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz klasa III a. Nie zabrakło życzeń, kartek, upominków... W czasie apelu zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursów: ortograficznego, recytatorskiego im. A. Skupnia- Florka oraz dla uczniów odnoszących sukcesy sportowe.

Klasa III a prezentowała, przygotowaną na tą okazję, współczesną wersję „ Antygony” Sofoklesa. Sztuka wzbudziła żywe zainteresowanie, śmiech i gromkie brawa.
Spotkanie zakończyło się życzeniami pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych, które kierował do wszystkich Dyr. Szkoły, p. J. Czaja.
Dyrekcja, nauczyciele i przedstawiciele Rady Rodziców uczestniczyli także w przedświątecznym poczęstunku w jadalni gimnazjum.

Gimnazjada w snowboardzie

Sukcesem szczawnickich gimnazjalistów zakończył się udział w zawodach snowbordowych. 28 marca na stoku w Rabce, czwórka uczniów reprezentujących szkołę, zajęła czołowe miejsca:

I.Tomasz Kowalczyk
II.Jakub Osowski
III.Rafał Bańkosz
IV.Bartosz Siekierski
W zjeździe drużynowym chłopców, uczniowie naszej szkoły wywalczyli także pierwsze miejsce.
Gratulujemy!