Strona główna / Archiwum / Kwiecień
Ruch to zdrowie

27 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy obchodzono dzień „Kultury Zdrowotnej”. Głównymi inicjatorami imprezy byli nauczyciele WF p. Dorota Cebula, p. Jacek Żebracki i p. Jacek Piotrowski, a także nauczycielka biologii p. Magdalena Gabryś. Uczniowie uczyli się tego dnia tylko cztery lekcje, a później mogli wziąć udział w różnych zawodach sportowych, pokazach i konkursie wiedzy o tematyce zdrowotnej. Na boisku szkolnym rozegrano turniej piłki nożnej chłopców, w którym wzięły udział reprezentacje 14 klas. W finale turnieju zwyciężyła klasa III e przed III b. Na sali gimnastycznej rozegrano turniej piłki siatkowej dziewcząt z udziałem reprezentacji klas I, II, i III. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klas III. W przerwach między meczami można było podziwiać występy zespołu tańca nowoczesnego i grupy chirlidejek. Po zawodach każdy z uczniów mógł wziąć udział w pokazach aerobiku prowadzonego profesjonalnie przez uczennice Dorotę Ciesielkę i Katarzynę Wiercioch. Równocześnie został rozegrany konkurs skoków na skakance, w którym zwyciężyła Anita Gardoń .Przeprowadzono również konkurs na „Miss i Mistera Zdrowia”. Każdy z uczestników musiał wziąć udział w trzech konkursach: bieg na 60 m., rzut piłką lekarską i podciąganie na drążku – chłopcy, zwis na drążku – dziewczęta. „Miss Zdrowia” została Ewelina Hajduk, a „Misterem Zdrowia” Piotr Zacher. W organizacji i sędziowaniu zawodów brali udział wszyscy nauczyciele Gimnazjum. Puchary i dyplomy wręczała pani Barbara Radecka (członek komisji profilaktyki alkoholowej przy Urzędzie Miasta) i dyrektor szkoły pan Jan Czaja. Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Kultury Zdrowotnej był Turniej Piłki Siatkowej „Radość Zabawy” z udziałem reprezentacji nauczycieli, rodziców i uczniów. Uczestnikom zawodów oprócz publiczności kibicowała grupa chirlidejek. Turniej stał na wyrównanym poziomie, a najlepszą drużyną okazała się reprezentacja rodziców przed uczniami i nauczycielami, którzy zapowiedzieli ostre treningi i rewanż jeszcze w tym roku szkolnym. Puchar przechodni wręczył kapitanowi reprezentacji rodziców p. Pawłowi Plucie z-ca dyrektora p. Jacek Piotrowski.

Dzień Ziemi

Z okazji Święta Ziemi odbył się w bibliotece szkolnej apel podczas którego  uczniowie klasy III zaprezentowali przygotowaną inscenizację  zatytułowaną
 „ Mitologia Ekologiczna ”. Biblioteka na kilka minut zamieniła się w siedzibę bogów, którzy pod przewodnictwem Zeusa zastanawiali się nad  przyszłością
Ziemi niszczonej bezmyślnością śmiertelników. Na zakończenie inscenizacji zabrzmiały słowa pieśni  „ Pamiętajcie o ogrodach ”w wykonaniu młodych aktorów. W przedstawieniu  wystąpili : Monika Sopata, Paulina Cich, Katarzyna Wiercioch, Mateusz Myszk, Sylwester Nieć. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem P. Barbary Wiercioch.