Strona główna / Archiwum / Styczeń
OTWARCIE I POŚWIĘCENIE NOWEJ SZATNI

8 stycznia, w naszej szkole, miało miejsce uroczyste otwarcie szatni, w którym uczestniczyli: p. dyr. B. Waruś i p v- ce dyr. J. Kaliszczak; p. G. Niezgoda, Burmistrz Miasta; p. B. Adamek, wykonawca; p. J. Wiercioch, przedstawiciel Rady rodziców, a także przedstawiciele Samorządów klasowych.
Spotkanie rozpoczęło się przy nowo otwartym wejściu, gdzie p. dyr. B. Waruś powitała gości i złożyła podziękowania. Po przecięciu wstęgi, zebrani zgromadzili się w szatni, którą poświęcił proboszcz, ks. Franciszek Bondek.
Nowa szatnia liczy 11 boxów, z których będą korzystać uczniowie poszczególnych klas gimnazjum już po feriach. Ściany przyozdobione zostały graffiti przedstawiającym postacie z komiksów. Na zakończenie, Burmistrz
Miasta i kierownik nadzoru odebrali kwiaty wręczone przez gimnazjalistów.

R. Zachwieja

KONKURS O POPRADZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

8 stycznia 2008 w Starym Sączu odbyła się VII edycja konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Współorganizatorem konkursu jest Popradzki Park Krajobrazowy. Tematyka dotyczyła ochrony przyrody, ekologii, środowiska naturalnego, znajomości zwierząt i roślin występujących na terenie Parku. W konkursie rywalizowały 4-osobowe drużyny z gimnazjów znajdujących się na terenie Parku. Z naszej szkoły brały udział następujące osoby:
Anna Spodnik z kl.Ia, Marta Rychtarczyk z kl.IIIa, Joanna Symela z kl.IIb oraz Stanisław Ciesielka z kl.IIIe.
Uczniowie Ci zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych, które odbyły się 6 listopada 2007. Nasi gimnazjaliści przywieźli ze Starego Sącza atrakcyjne
nagrody, które były przewidziane dla każdego uczestnika konkursu. Konkurs kształtuje wrażliwość młodych ludzi na piękno przyrody i krajobrazu,
integruje uczniów, a dla nauczycieli oraz pracowników Parku jest okazją do wymiany doświadczeń.

M. Styrylska

JĘZYK NIEMIECKI- SUKCESY GIMNAZJALISTEK

13. 12. 2007 cztery uczennice Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy wzięły udział w Małopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej pt. ,,Lass dich von der Dichtung leiten"; (Daj się
poprowadzić poezji). Były to: Natalia Olszewska i Liwia Kubik z kl. Id oraz Aleksandra Oleś i Karina Zachwieja z kl. IIId.
Uczennice zaprezentowały wiersz i prozę w języku niemieckim w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. W konkursie
wzięło udział ponad 100 uczestników. Nasze dwie uczennice zostały laureatkami tego konkursu.
Natalia Olszewska zajęła drugie miejsce, a Ola Oleś zdobyła wyróżnienie.
Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki. Gratulujemy zwycięzcom!

Drugim sukcesem jest zakwalifikowanie się Aleksandry Oleś do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego. Ola z powodzeniem przeszła etap szkolny i rejonowy. Życzymy jej powodzenia w
etapie wojewódzkim, który odbędzie się 7. 03. 2008 w Krakowie.

M. Oleś

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

W grudniu i styczniu, w naszym gimnazjum, został przeprowadzony wśród klas I konkurs wiedzy o patronie, ks. prof. J. Tischnerze zorganizowany
przez zespół koordynujący prace związane z patronem. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o patronie wśród pierwszoklasistów. I miejsce zajęła
Agnieszka Sergiel, uczennica klasy I d.

W gimnazjum, po raz drugi, przeprowadzono konkurs "Tischnerowskie ślady" organizowany przez ZSZ w Wadowicach. Konkurs ma zasięg ogólnopolski. Do tego etapu zakwalifikowały się: Jolanta Bogdan ( III d) i
Joanna Ciesielka ( III e), które będą reprezentować nasze gimnazjum w Wadowicach 12 marca. Uczennice były przygotowywane przez p. A. Szczepaniak
i p. A. Ratułowską.

R. Zachwieja

Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia – Florka

„...By spuścizna nasyw łojców
łobco nom nie była
stary zwycoj, śpjyw i gwara
nigdy nie zginęła”.

Słowa naszego szczawnickiego poety Jana Polaczyka są myślą przewodnią w przygotowaniu się do konkursów recytatorskich. Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do XXXII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia – Florka. W eliminacjach szkolnych brało udział 15 uczniów, do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów:
Joanna Ciesielka,
Aldona Przychodzka,
Agnieszka Sergiel,
Kinga Kostrzewa
i Edyta Redel.
W eliminacjach miejskich jury w składzie: Magdalena Zachwieja, Jerzy Pal, Maciej Czaja wytypowało Joannę Ciesielkę i Aldonę Przychodzką do wzięcia udziału w finale Przeglądu w Białym Dunajcu, który odbył się 24 stycznia 2008r.

A. Ratułowska