Strona główna / Archiwum / Rok szkolny 2003/ 2004 Wrzesień
Ogólnopolskie Zawody Uczniowskich Klubów Sportowych

W sobotę 6 września, w ramach Memoriału Anny i Artura Wernerów rozegrano na Dunajcu Ogólnopolskie Zawody Uczniowskich Klubów Sportowych UKS ,,Małe Pieniny" reprezentowało 18 zawodników, którzy w poszczególnych konkurencjach zajęli czołowe lokaty.
Ważniejsze wyniki naszych uczniów:
Konkurencja K-1 Chłopców
2 miejsce-Łukasz Polaczyk
Konkurencja C-2 Chłopców:
1 miejsce-Michał Salamon, Grzegorz Kwiatek
2 miejsce-Marcin Kasprzak, Karol Kasprzak
Konkurencja C-1 Chłopców:
1 miejsce-Dominik Węglarz
Konkurencja K-1 Dziewcząt:
3 miejsce-Iwona Polaczyk
4 miejsce-Kinga Oracz
Na pięć startujących drużyn UKS ,,Małe Pieniny" zajęły drugie miejsce, ustępując tylko UKS ,,Puma" Nowy Sącz.
Trzecie miejsce drużynowo zajął UKS ,,Spływ" Sromowce Wyżne.
W ramach sobotnich zawodów rozegrany został również Finał Ligi Młodzików w slalomie kajakowym. Czołowymi zawodnikami w swoich konkurencjach w Polsce są :
Łukasz Polaczyk (1 miejsce K-1 młodzików),
Michał Salamon i Grzegorz Kwiatek ( 1 miejsce C-2 młodzików),
Dominik Węglarz ( 1 miejsce C-1 młodzików),
Iwona Polaczyk ( 2 miejsce K-1 młodzików).
Na wyróżnienie zasługuje również 3 miejsce Marcina i Karola
Kasprzaków w konkurencji C-2, gdyż jest to ich dopiero pierwszy sezon kajakowy.

Biblioteka jest miejscem zaczarowanym

Biblioteka gimnazjum włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Święto to obchodzone jest corocznie w Australii w dniu 27.10, ale jego organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych pragną rozpropagować ideę tego święta. Stąd po raz pierwszy dzień ten obchodzony był również w polskich bibliotekach. Celem dnia Bibliotek Szkolnych jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, nauce i zachowaniu uczniów. W związku z obchodami biblioteka przygotowała kilka niespodzianek. Na korytarzu zorganizowano wystawę pt. „ Biblioteka jest miejscem zaczarowanym", na której umieszczono m.in. złote myśli i wiersze poświęcone książnicy. W samej bibliotece można obejrzeć wystawę dotyczącą historii książki. Uczniowie przygotowali również dla nauczycieli konkurs literacki. Nagrodą był kwiatek ze słodką niespodzianką. Zdaniem nauczyciela bibliotekarza Święto Biblioteki Szkolnej zostanie trwale włączone do kalendarza imprez szkolnych.