Strona główna / Archiwum / Styczeń

"Jak co roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie."

Jak co roku, po krótkiej odprawie, trzynastu uczniów naszego gimnazjum wyruszyło na ulice Szczawnicy, by kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zimowa niedziela 9 stycznia upłynęła na wielu uśmiechach, słowach ”dziękuję”, a w mieście nie było chyba nikogo, kto nie miałby naklejonego charakterystycznego serduszka.
Nikt z naszych gimnazjalnych wolontariuszy nie wie, jak wyglądał pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ten z 1993 roku, ale to nieważne. Ważne jest to, że z równie wielkim zaangażowaniem włączyli się Ci, którzy prowadzili zbiórkę pierwszy raz, jak i Ci, którzy kwestowali kolejny rok. Ponieważ, jak mówi sam Jurek Owsiak: „W takim dniu jak dziś jesteśmy razem, jesteśmy wspólnotą jako Polacy. Nie dzielimy się, ale jesteśmy razem.”
W tym roku pieniądze są przeznaczone na sprzęt dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Obecnie wiadomo, że 120 tys. wolontariuszy zebrało ponad 37 milionów złotych, ale ta kwota ciągle rośnie. Miła jest świadomość, że na tę kwotę złożyły się także datki zebrane przez naszych wolontariuszy.

Powiatowe szachy

W dniu 12 stycznia w Nowym Targu odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Szachach, organizatorem było Powiatowe Centrum Kultury. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, a sędzią był pan Paweł Mroziński. Zawody stały na wysokim poziomie, brali w nich udział zawodnicy posiadający kategorie szachowe, dlatego tym bardziej cieszy postawa naszych uczniów.
Zwyciężył Samuel Matysiak z Gimnazjum nr 1 w Rabce, II miejsce zajął Zygmunt Soliwoda z Gimnazjum w Krościenku, a na trzecim miejscu uplasował się Marcin Wiercioch z Naszego Gimnazjum. Wysokie V miejsce wywalczył Piotr Gruca, XI był Michał Ciesielka, a XIII Tomasz Kufel. Pierwszych trzech zawodników uzyskało prawo startu w zawodach wojewódzkich. Wyjazd na turniej sfinansowała pani Jadwiga Piotrowska.

Szkolny konkurs tańca nowoczesnego

W dniu 18.01.2011 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego. Poziom tradycyjnie był bardzo wyrównany, a zwycięzcą został zespół „Forbiden Dance” w składzie – Aleksandra Słowik, Patrycja Szewczyk, Aleksandra Pawlik, Anna Matuła oraz Paweł Jasiurkowski i Krzysztof Adamczuk. Drugim zespołem, który wykonał bardo ładny układ, był „Lie” w składzie – Izabella Bryja, Urszula Bryja, Monika Majerczak, Aleksandra Moskalik. Wyróżniona została również Krystyna Krzywdzińska, która wykonała taniec w kategorii „solista”.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz gratulujemy wyników!

Szkolny konkurs tańca nowoczesnego

Zajęcia dla uczniów w czasie ferii zimowych

31.01. (poniedziałek) - kulig dla członków SKTT
3.02. (czwartek) - wycieczka edukacyjna: Krakowskim szlakiem żydowskim (warsztaty w Stowarzyszeniu "Czulent", Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera)
10.02. (czwartek) - zajęcia z bajkoterapii godz.: 9.00 - 11.00 biblioteka szkolna
Zajęcia na wyciągach narciarskich:
W okresie ferii można korzystać z ulgowych biletów na Palenicę (15zł - 12 pkt jest to 6 zjazdów Palenicą I i 4 Palenicą II lub wyjazd na Palenicę i 10 wyjazdów na Szafranówkę).
Bilety może kupować tylko nauczyciel, który będzie czekał przy kasie. Bilety będą ważne tylko w dniu zakupu:
Poniedziałek (31.01.) - godz. 9.00
Wtorek (1.02.) - godz. 10.00
Środa (2.02.) - godz. 9.00
Czwartek (3.02.) - godz. 10.00
Wtorek (8.02.) - godz. 10.00
Na wyciągu w Jaworkach, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, można kupować bilety w cenie takiej, jak poza sezonem.
Uczniowie korzystają z wyciągów i tras narciarskich na odpowiedzialność rodziców lub prawnych opiekunów.