Strona główna / Archiwum / Rok szkolny 2002/2003 Wrzesień, październik, listopad
Wycieczki

Włoska wycieczka Publiczne Gimnazjum już we wrześniu zorganizowało dla swoich podopiecznych dwa zagraniczne wyjazdy. Jedna grupa, 21 uczniów, w dniach 6-16 września zwiedzała Włochy. Tak swoją przygodę w tym kraju opisuje jedna z uczestniczek, Magda Nowak: „Naszymi opiekunami byli: zastępca dyrektora, Pan Jacek Piotrowski oraz nauczycielka języka angielskiego Pani Maria Śliwa. Po długiej, 26. godzinnej podróży, dotarliśmy do pięknego, malowniczego miasta Salerno, położonego nad Morzem Tyrreńskim. Z Salerno pojechaliśmy do Oliveto Citra, gdzie mieszkaliśmy w czterogwiazdkowym hotelu Vecchia Taverna. Nasz pobyt okazał się bardzo atrakcyjny. Odwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych miejsc w całych Włoszech o nazwie Costiera Amalfitana oraz Pompeje, miasto archeologiczne, muzeum z wykopaliskami z Oliveto Citra i wiele innych ciekawych miejsc. Popołudniami chodziliśmy na basen, a wieczorami na festiwal SELE D`ORO, na który zostaliśmy zaproszeni. Na jednym z takich spotkań burmistrz Oliveto Citra powiedział, iż ma nadzieję, że nasze kontakty się nie urwą, lecz jeszcze bardziej rozkwitną.” Festiwal w Perlebergu W dniach 05.09.2002-09.09.2002 zespół "Juhasy" działający przy Gimnazjum Publicznym w Szczawnicy wyjechał na festiwal do Perlebergu. Jednym z opiekunów była wychowawczyni kl.I a pani Ewa Zachwieja. Grupa taneczna przedstawiła 2 koncerty w przeciągu 4 dni. Wszystkim podobał się taniec regionalny oraz piosenki turystyczne. Odnieśli ogromny sukces! W wolnym czasie cała wycieczka zwiedzała miasto m.in. uroczy rynek słynnego Rolanda oraz stary kościół w przepięknej scenerii. Jedną z najciekawszych atrakcji było przepłynięcie tratwami po rzece Stepenitz, która opływa całą starówkę Perlebergu. Po udanych koncertach i niesamowitych wrażeniach przyszedł czas na odpoczynek. Relaksowali się wszyscy w basenie ze zjeżdżalniami, wirami itp. Było jak w bajce, ale co dobre szybko się kończy....

Fakty
15 września – uczniowie Publicznego Gimnazjum i SP. nr 2 uczestniczyli w Ogólnopolskich Regatach Slalomowych. W rywalizacji drużynowej odnieśli zwycięstwo. 20 września – po przeprowadzonych wyborach rozpoczął pracę Samorząd Uczniowski w nowym składzie: przewodnicząca – Sara Ciesielka zastępca – Agnieszka Niezgoda członkowie – Damian Żurawiecki Dorota Dyda Elżbieta Świerczek Samorząd Uczniowski zaczął swą działalność zbiórką „grosza”, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, pod patronatem Towarzystwa „Nasz Dom”. 11 października – nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, i zaproszeni goście uczestniczyli w akademii z okazji Dnia Nauczyciela, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski i uczniów Szkoły Muzycznej. Radość była tym większa, że uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, która została pięknie odremontowana. 17 października – odbyły się wybory członków Komitetu Rodzicielskiego Szkoły. Skład Komitetu jest następujący: przewodniczący – Karol Zachwieja zastępca – Wojciech Kuczała członkowie – Józefa Wiercioch Maria Tabasz Maria Bańkosz Rada Rodziców liczy 15 członków. Komisja Rewizyjna 5 – przewodniczy jej Józef Stec. Dyrektor Gimnazjum, Jan Czaja, złożył serdeczne podziękowania za owocną współpracę dotychczasowemu Komitetowi, a nowy powitał życzeniami udanej pracy. 25 października – Uroczyste ślubowanie klas pierwszych, przygotowane przez uczniów i wychowawców I klas. W tym dniu pierwszoklasiści stali się „pełnoprawnymi” członkami gimnazjalnej społeczności uczniowskiej. W tym szczególnym dniu „świeżo upieczeni gimnazjaliści” bawili się na dyskotece zorganizowanej specjalnie dla nich przez rodziców. Zabawa była pierwszorzędna. O tym, że aktorstwo to „trudne zajęcie” przekonali się uczniowie, którzy 28 października wystawiali przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Akcja przedstawienia została oparta na motywach tradycyjnej bajki o Kopciuszku, ale realia zostały osadzone w czasach współczesnych. W sztuce nie brakowało elementów dydaktycznych. „Młodzi aktorzy” to uczniowie należący do Kółka Teatralnego, które w tym roku szkolnym rozpoczęło swoją działalność. Opiekę nad nimi sprawuje Pani Małgorzata Tkacz. Aktywni i utalentowani gimnazjaliści zainteresowali wszystkich pokazem swoich umiejętności. 84 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę została uczczona akademia przygotowana przez Panie Jolantę Kaliszczak i Małgorzatę Tkacz. Przedstawiciele klas wraz z wychowawcami uczestniczyli również w uroczystościach miejskich, składając wiązankę pod Pomnikiem Pamięci Narodowej w Parku Dolnym. W dniach 12-14 listopada uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w akcji sadzenia drzewek. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej w Szczawnicy, od przejścia pod KL „Palenica” na drugą stronę Grajcarka (lewym brzegiem rzeki) posadzili oni 1500 sztuk świerków i krzewów.