Strona główna / Archiwum / Grudzień
Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Dnia 6 grudnia 2007r obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień świętego
Mikołaja. Uczniowie jak co roku obdarowywali się między sobą oraz nauczycielami drobnymi upominkami mikołajkowymi :) Wszyscy czekali jednak na główny punkt dnia - apel połączony z występem artystycznym i wizytą samego Mikołaja.
Klasa IIIe pod czujnym okiem ks. Stanisława Kocoła i pani Danuty Owsianki postanowiła zrobić niespodziankę ciału pedagogicznemu oraz reszcie społeczności szkolnej. Przez cały miesiąc, w tajemnicy przed wszystkimi przygotowywali spektakl pt. "Legenda o świętym Mikołaju".
Efekty ich ciężkiej pracy nagrodzone zostały gromkimi brawami widzów.
Udział wzięli:
Mikołaj- Mateusz Ciesielka
Mikołaj Pompon- Bartosz Mężyk
Zarządca- Stanisław Ciesielka
Babcia- Joanna Ciesielka II
Dzieci- Klaudia Salamon, Joanna Ciesielka I, Marta Sajdak
Biskup - Łukasz Wiercioch
Przekupki- Joanna Maślanka, Ewa Gąsienica, Joanna Kleczko
Elf- Krystian Węglarz
Anioły- OLa Klos, Weronika Węglarz
Reklama- Jarek Magda
Prowadząca- Natalia Węglarz
Kolejnym punktem programu było przez wszystkich oczekiwane przybycie świętego Mikołaja (Prawdziwego :P). Sympatyczny czas rozdawania prezentów nauczycielom, pracownikom szkoły i
uczniom zakończyła piosenka w wykonaniu członków zespołu "Juhasy".

XXXII Przegląd młodych Recytatorów i gawędziarzy im. A. Skupnia- Florka

Do etapu szkolnego zakwalifikowało się 11 uczniów klas I- III.
12.12.07 komisja w składzie p. Tomasz Słowik (zw. Podhalan), p. Jolanta Kaliszczak (z-ca dyr.), p. Beata Kowalska (naucz.), p. Zofia Jankowska- Bańkosz (przedst.. rodz.) oceniała recytacje.
I miejsce przyznano Joannie Ciesielce z kl. III e za recytację wierszy M. Słowik- Dzwon „Dunajec”, A Dziedzina Wiwer
II miejsce- Agnieszce Sergiel z kl. I d za recytację wierszy M. Słowik- Dzwon „Scownica” i „Dunajec”
III miejsce- Aldonie Przychodzkiej z kl. I d za recytację wierszy M. Słowik- Dzwon „Sokolica” i „Gazdowi Skolnej Ziemi”
IV miejsce- Kindze Kostrzewa z kl. I c za recytację wierszy M. Słowik- Dzwon „Downo wilijo” i „ Flisackie pieinicki”
V miejsce- Edycie Redel z kl. I b za recytację wierszy A. Dziedzina-Wiwer „Sprzycka” i „Dawno Luboń dumo”
Wyróżnienia otrzymali- Patrycja Majerczak, Karina Ondycz, Agnieszka Kasprzak, Mateusz Kolat i Grzegorz Zachwieja.
Przegląd prowadziły uczennice kl. I d Natalia Bańkosz, Natalia Olszewska, Ewelina Tokarczyk.
Nagrody dla uczniów ufundował Związek Podhalan oraz p. Jadwiga Zachwieja żona zmarłego Józefa Zachwiei- Madziara.

Dzień Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi

Jak co roku z okazji Dnia Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi grupa uczniów naszego gimnazjum odwiedziła podopiecznych " Perły ". Uczniowie przygotowali szereg zabaw integracyjnych oraz krótkie przedstawienie na podstawie " ZOO" J. Brzechwy. Wiele radości i emocji wzbudziło zwłaszcza wzajemne malowanie twarzy ( bynajmniej nie były to żadne barwy wojenne). oprócz różnych zabaw przygotowaliśmy także elementy biblioterapii. A na zakończenie uczniowie obdarowali naszych przyjaciół słodkościami z okazji MIKOŁAJEK.
Uczniowie i opiekunowie M. Tabasz i M. Tkacz składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Ośrodka za serdeczne i ciepłe przyjęcie.

M. Tkacz

Spotkanie z podróżnikiem

Dnia 17 grudnia 2007 r. uczniowie klas I -III uczestniczyli w prezentacji multimedialnej o Etiopii - państwie Afryki Wschodniej.
Spotkanie to prowadził pan Ryszard Stabach, podróżnik dzielący się wrażeniami z pobytu w mało znanym dla nas państwie.
Młodzież miała możliwość poznać kulturę i warunki życia ludności murzyńskiej. Etiopia to kraj borykający się na co dzień z brakiem wody, narażony na głód i choroby tropikalne. Największe zaciekawienie wzbudziły sandały wykonane z opony samochodowej mające gwarancję użytkowania do 5 lat.
Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, nagrodzona została gromkimi brawami. Pan Stabach został zaproszony na kolejne spotkanie z młodzieżą w następnym roku.

M. Kamińska

ŚWIĄTECZNY APEL

21 dnia grudnia na sali gimnastycznej odbył się szkolny apel.
Myślą przewodnią organizatorów apelu było złożenie świątecznych jak i noworocznych życzeń wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu. Na początku Pani Dyrektor wyróżniła i przyznała nagrody klasom najpiękniej ustrojonym. Następnie Pani pedagog wyczytała listę osób uczestniczących w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta i uczestnikom podarowała drobne upominki. Pani Jadwiga Zachwieja wręczyła nagrody książkowe uczestnikom klas I szkolnego konkursu technicznego „ Oni zmienili świat” .Dzięki zaangażowaniu Pana Jacka Piotrowskiego przez cały apel uczniom towarzyszył film wyświetlany z projektora, który pokazał miejsca święte w Izraelu. Świąteczny klimat przybliżyła inscenizacja – „żywa szopka” w wykonaniu uczniów kl. II d i czytany fragment Pisma Świętego mówiący o przyjściu Jezusa na świat. Na zakończenie apelu zespół szkolny wraz z uczniami zaśpiewał kolędy.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do klas gdzie spożyli wigilię i podzielili się życzeniami między sobą i swoimi wychowawcami.

....

Ł. Wiercioch III e