Strona główna / Archiwum / Styczeń

XXXIII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

W dniu 21 stycznia w sali Kina Pieniny odbyły się miejskie eliminacje kolejnego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy przygotowane przez MOKiS. Nasze gimnazjum reprezentowali: Paulina Dulak,Aldona Przychodzka,Anna Salamon,Iwona Zubek,Tomasz Kufel,Krzysztof Zachwieja. Recytowali wiersze szczawnickich poetów oraz wiersze absolwentów naszej szkoły - Marty Kacwin i Maćka Czai.

W kategorii recytacji uzyskali następujące miejsca:
I - Aldona Przychodzka
II- Paulina Dulak

W kategorii gawędy:
I - Anna Salamon

Uczniowie Ci będą reprezentowali nasze gimnazjum na XXXIII Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu.

Do tych eliminacji uczniowie byli przygotowywani przez: p.A.Ratułowską, p.K.Ciesielkę oraz p.R.Zachwieję.

Międzyszkolna siatkówka!

Międzyszkolne zawody w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych rejonu pienińskiego były rozgrywane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy. W turnieju brały udział szkoły reprezentujące pięć gmin, wystąpiły gimnazja z Krościenka, Tylmanowej, Maniów, Łapsz Niżnych i oczywiście Szczawnicy. Mecze dziewcząt były rozgrywane w czwartek 8 stycznia. Nasze zawodniczki bez problemu dotarły do półfinału, ale w tym meczu zabrakło szczęścia i w secie rozstrzygającym przegrały różnicą dwóch punktów. Pozostał mecz o III miejsce, w którym nasze dziewczęta zwyciężyły.
Skład drużyny: Paulina Sypek, Paulina Pietrzak, Maria Ciesielka, Dominika Zachwieja, Ola Kalata, Liwia Kubik, Dominika Wyrostek, Iza Węglarz, Dominika Hamerska, Kinga Zachwieja, Magda Mastalska i Anna Kudłacz.
Wyniki końcowe: I – Łapsze Niżne
II – Tylmanowa
III – Szczawnica
IV – Krościenko
V – Maniowy
W piątek 9 stycznia do zmagań siatkarskich przystąpili chłopcy, którzy w tym dniu nie mieli żadnej konkurencji i wygrali swoje wszystkie mecze zajmując I miejsce. MVP (najlepszym zawodnikiem) turnieju został Adam Olędzki. Zwycięstwo dało zespołowi prawo występu w finale powiatowym.
Skład drużyny: Michał Kubik, Adam Olędzki, Mariusz Gabryś, Michał Wiercioch, Wojtek Wiercioch, Grzesiek Majerczak, Mateusz Lizoń, Damian Wypart, Jacek Ciesielka, Szymon Bryniarski, Kamil Pawlik i Paweł Jasiurkowski.
Wyniki końcowe: I – Szczawnica
II – Tylmanowa
III – Łapsze Niżne
IV – Maniowy
V – Krościenko
Na zawody powiatowe reprezentacja chłopców wyjechała 21 stycznia do Łapsz Niżnych, gdzie spotkało się sześć drużyn, które wcześniej uzyskały kwalifikacje. Nasi zawodnicy dotarli do finału, w którym zmierzyli się z drużyną z Lipnicy Małej. Tutaj niestety szczęście się skończyło i po przegranym meczu chłopcy zajęli II miejsce (bardzo dobre).
Wyniki końcowe: I – Lipnica Mała
II – Szczawnica
III – Rdzawka
IV –Klikuszowa
V – Tylmanowa
V – Załuczne
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Daj się poprowadzić poezji"

Już drugi rok z rzędu uczennice naszego gimnazjum brały udział w Małopolskim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej pt.: ,,Lass dich von der Dichtung leiten" (Daj się poprowadzić poezji). W tym roku reprezentowały nas pierwszoklasistki: Izabela Bryja z kl. Ib oraz Anna Salamon z kl. Ia. Uczennice zaprezentowały wiersz i prozę w języku niemieckim w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie. Poziom przedstawianych utworów był bardzo wysoki. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników.
Izabela Bryja zdobyła wyróżnienie i odbierze nagrodę podczas spotkania laureatów. Gratulujemy!
A oto tytuły utworów zaprezentowanych przez nasze uczennice: ,,Der Lesende”, ,,Die Engel”, ,,Frau Holle”, ,,Die Bremer Stadtmusikanten”.

Nowe stroje sportowe!

W zawodach rejonowych w piłce siatkowej dziewcząt reprezentacja Naszego Gimnazjum wystąpiła w nowych, bardzo ładnych i z wysokiej jakości materiałów strojach sportowych ufundowanych przez firmę Pana Krzysztofa Olesia „KOLEX”. Dziękujemy!!!