Erasmus+

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Państwem informacją, iż 21.06.2018r. nasza szkoła zakwalifikowała się do realizacji projektu w ramach programu Erasmus+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Zatwierdzony projekt napisany został przez nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego p. Małgorzatę Oleś-Gagatek i nosi tytuł: ,,Podwyższenie umiejętności językowych i metodycznych nauczycieli- kluczem do zwiększenia jakości nauczania i rozwoju współpracy międzynarodowej”.
W ramach projektu od września 2018r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyć będą w następujących dwutygodniowych szkoleniach zagranicznych:
1. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- kurs metodyczny w języku angielskim pt.’’Teaching English to very young learners” w szkole językowej ”Alpha School of English” w St. Paul’s Bay na Malcie.
2. P. Katarzyna Ciesielka- kurs języka włoskiego w szkole językowej DILIT IH w Rzymie (Włochy).
3. P. Dominika Smolarska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies” w Dublinie (Irlandia).
4. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- kurs specjalistyczny w języku angielskim pt. ‘’English Language Training and Irish Culture” w szkole językowej ‘’Cork English World’’ w Cork w Irlandii.
5. P. Andrzej Hurkała- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’English in Cyprus” w Limassol na Cyprze.
6. P. Jacek Pietrzak- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w Valetcie (Malta).
7. P. Magdalena Styrylska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies’’ w Dublinie (Irlandia).
8. P. Dorota Cebula – kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w mieście Valetcie (Malta).
9. P. Danuta Urban- udział w ‘’job shadowing”- obserwacja lekcji muzyki w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
10. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ’’job shadowing’’- obserwacja lekcji j. ang. w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
11. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ‘’teaching assignment”- prowadzenie lekcji w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).
Cały projekt sfinansowany zostanie ze środków unijnych, a jego budżet wyniesie 25585,00 Euro, co stanowi równowartość kwoty 110327,64 PLN. Jego realizacja pozwoli na podniesienie jakości nauczania w naszej szkole i umożliwi naszym nauczycielom wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich.

Oto krótkie relacje z odbytych szkoleń.

IRLANDIA
W dniach 22.07.-2.08. kolejny nauczyciel naszej szkoły uczestniczył w mobilności zagranicznej w ramach programu Power na zasadach Erasmus+. Pani Małgorzata Oleś-Gagatek wzięła udział w dwutygodniowym kursie pt. ”English Language Training and Irish Culture” w szkole językowej w Cork w Irlandii. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9.00 do 16.30 a tematyka poruszanych treści związana była z kulturą Irlandii (tradycyjne irlandzkie jedzienie, muzyka, tańce, mity i legendy, Brexit, wzloty i upadki irlandzkiej ekonomii itp.). Szkoła językowa Cork English World zorganizowała kursantom także wycieczki do Cobh (ostatniego przystanku Titanica), Kenmare, Cliffs of Moher i zwiedzanie Gaol. Oprócz nauczycieli polskich w kursie wzięli udział nauczyciele z Węgier, Czech, Niemiec i Hiszpanii. Była to świetna okazja do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem a także do rozwijania współpracy międzynarodowej.

MALTA
8.04.-19.04.2019r. Kolejny nauczyciel naszej szkoły uczestniczył w wyjeździe zagranicznym w ramach programu Power na zasadach Erasmus+. Pani Małgorzata Oleś-Gagatek wzięła udział w dwutygodniowym kursie metodycznym w St. Paul’s Bay na Malcie. Kurs nosił tytuł ”Teaching English to very young learners”. Uczestniczyli w nim także nauczyciele z Francji, Niemiec i Austrii co było świetną okazją do wymiany doświadczeń. Poznane w trakcie szkolenia metody pracy pozwolą na uatrakcyjnienie lekcji języka obcego z młodszymi uczniami w naszej szkole.

RZYM
Zakończył się już kolejny wyjazd nauczyciela naszej szkoły związany z programem Power na zasadach Erasmus+. Tym razem w kursie językowym od 11 do 22 marca brała udział pani Katarzyna Ciesielka. Jako jedyna z naszego grona uczyła się języka włoskiego. Uczestniczyła w dwutygodniowym kursie organizowanym przez Dilit International House w Rzymie. Kurs był wspaniałą okazją do podniesienia umiejętności językowych, ale również doskonałym doświadczeniem, wynikającym ze spotkania osób z całego świata, m.in.: z Alaski, Argentyny, Austrii, Brazylii, Szwajcarii, Anglii, Izraela, Japonii, Korei. Dzięki rozmowom i spotkaniom można było poznać tradycję i kulturę innych narodów. Zajęcia językowe były bardzo intensywne, trwały od godz. 9.00 do 16.30. Popołudnia poświęciła na zwiedzanie i poznawanie Wiecznego Miasta. W wolny weekend pani Ciesielka zwiedziła południe Italii- malownicze Salerno i zaprzyjaźnione ze Szczawnicą miasto Oliveto Citra, gdzie miała okazję porozmawiać o współpracy polskiej i włoskiej młodzieży.

CYPR
Kurs języka angielskiego pana Andrzeja Hurkały :
Mój wyjazd na Cypr zaczął się 1.03 lotem do Larnaki. Wyspa powitała mnie wiosenną pogodą, która utrzymała się przez cały mój 2- tygodniowy pobyt.
Kurs zaczął się w poniedziałek, trwał codziennie od godz. 9.00 do 12.15. Nasze zajęcia prowadziła Helen, urodzona w Wielkiej Brytanii. Grupa językowa była bardzo międzynarodowa, na zajęcia ze mną uczęszczali Rosjanie, Niemka oraz Czeszki. Kurs przewidywał zajęcia zarówno gramatyczne jak i praktyczne. Duży nacisk kładziony był na nasze poprawne wypowiedzi. W piątek ,czyli w połowie kursu, odbył się krótki test sprawdzający nasze umiejętności. W weekened pożyczyłem samochód i udałem się na zwiedzanie wyspy. Poniedziałek był na Cyprze dniem wolnym od pracy i szkoły, mogłem więc poświęcić jeden dodatkowy dzień na zwiedzanie. Drugi tydzień kursu rozpoczął się we wtorek. Na każdych zajęciach omawialiśmy ciekawe tematy dotyczące również samego Cypru. Sporo można było się dowiedzieć o historii tego kraju. Cały kurs zakończył się w piątek testem końcowym i otrzymaniem certyfikatu.

MALTA
W dniach 2.02.2019 – 16.02.2019 r. kolejni nauczyciele naszej szkoły brali udział w kursie języka angielskiego w ramach realizacji programu Power na zasadach Erasmus + .
Tym razem pani Dorota Cebula oraz pan Jacek Pietrzak uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez „Easy School of Languages” w Valletcie na Malcie.
Uczestniczenie w kursie języka angielskiego to doskonała okazja do podniesienia jakości pracy oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się tym językiem. Jest to również możliwość i szansa na poznanie tradycji, kultury, metod pracy innych uczestników kursu z różnych stron świata, m.in. Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Włoch, Korei, Holandii i wielu innych.

NIEMCY
27 października dwie nauczycielki naszej szkoły panie: Małgorzata Oleś-Gagatek i Danuta Urban wróciły z Ingolstadt w Niemczech, gdzie w partnerskiej szkole brały udział w obserwacjach zajęć i prowadzeniu lekcji języka angielskiego i muzyki. Uczestnictwo w życiu szkolnym za granicą było ciekawym doświadczeniem i pomoże wzbogacić warsztat pracy szkoły o nowe metody nauczania.

IRLANDIA
W dniach 2-16.12.2018 panie Dominika Smolarska i Magdalena Styrylska uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez „Centre of English Studies” w Dublinie. Wyjazd był okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami, z całego świata, m. in. z Meksyku, Brazylii, Turcji, Włoch. Pobyt w stolicy Irlandii był związany z z realizacją projektu w ramach programu Erasmus+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Oprócz podniesienia jakości pracy dał możliwość poznania tego ciekawego kraju i ludzi w nim mieszkających.