Święto Szkoły

Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy
3 czerwca 2021
Dzień Dziecka
10 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Święto Szkoły

W dniu 31.05.2021r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele parafialnym w Szczawnicy. Wspierając aktywność fizyczną dzieci i młodzieży, w tym roku zdecydowaliśmy poznawać piękno górskiego krajobrazu. W związku z tym, każda klasa wybrała się na pieszą wycieczkę, poprzedzoną wspólnymi rozmowami na temat patrona i jego twórczości. Wycieczki miały również wymiar integracyjny.

Klasa czwarta uczciła Święto Szkoły, wędrując z opiekunkami p. M. Styrylską i p. D. Smolarską „Śladami naszego Patrona- ks. prof. J.Tischnera”. Odwiedziliśmy Łopuszną- miejscowość, w której ks. Tischner spędził dzieciństwo i został pochowany. Zapaliliśmy znicz na Jego grobie z ciekawą kamienną płytą przypominającą Gorce. Widzieliśmy „Tischnerówkę”, ale niezwykłym doświadczeniem była gościna w domu brata Księdza- prof. Mariana Tischnera. Brat i Jego żona to niezwykle gościnni i serdeczni ludzie, którzy opowiedzieli nam wiele ciekawych historii.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy słynny kościółek w Dębnie Podhalańskim, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji – kroniki wydarzeń tego dnia.

 

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu  Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi, obuwie i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, drzewo i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu