W naszej szkole zdalne nauczanie prowadzone jest w różnorodnej formie. Nauczyciele, mając na uwadze preferencje i wiek uczniów, pragną wykorzystać jak najwięcej właściwych dla nich narzędzi, oferowanych przez min.: Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zdalne nauczanie w roku szkolnym 2020/2021
Biblioteka
Biblioteka szkolna zaprasza na … herbatę : szczegóły w prezentacji. https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fview.genial.ly%2F5fd71f803c971e0d6598782f%2Finteractive-image-herbata%3Ffbclid%3DIwAR2T35mHYJn-TaGGt6easai0s6oS98JS_w2Qy1kaLSEBb_tjQKCrCfX6U4I&h=AT0z4IhKkFnzP5K40UVtDKj71oX1LDUA8VWmKdPA5vPv6_nM63Bac2SwcgooUgRWKlBqIJKl8Nl_h_Dj6relLmVY-UKfEJN20xFt_3qIOv-aVGw2n5sfq3KIATSReYJH2Yc&__tn__=-UK-R&c[0]=AT2R-w0GWuXI0AaVDbCA6sxzs2N4FSBdFdnBJG3iZ7t_g7f9iD7_SrgtC5FT_263mSAKQBImCWxojwtiqX5N-St5o0WGCv30xJ54I7NxK-l7P6duMDdyp21c60FdlFHxfd2wE1R8MLygER0FNmKFbJdtFDes5r2ddr-YAt036AaQTLw
„Czytać , czy nie czytać ? Oto jest pytanie…” https://photos.app.goo.gl/MXathKysVcxJoBLGA
Pedagog
„Dzień Kubusia Puchatka”
18 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podststawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy obchodziły Dzień Kubusia Puchatka. Pomimo upływu czasu Puchatek nadal należy do najbardziej lubianych i popularnych misiów. Dzieci chętnie kolorowały postać Puchatka, przygotowały dla niego plakat oraz urodzinowy tort z klocków.
„W oczekiwaniu na św. Mikołaja w SP nr 2 w Szczawnicy”
Podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej uczniowie kl.2 realizowali projekt pt. „W oczekiwaniu na św. Mikołaja”. Dzieci poznały legendę o św. Mikołaju, nauczyły się wierszy i piosenek, a na zajęciach plastycznych wykonały przepiękne portrety Mikołaja.
Pozdrawiamy św. Mikołaja i z niecierpliwością czekamy na Niego.
„Pluszowy Miś”
25 listopada Pluszowy Miś- ulubieniec małych i dużych miał swoje święto. Dzieci z oddziału przedszkolnego w SP Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy miały okazję opowiadać o swoich dużych, małych, różnokolorowych, z kokardą lub czapeczką pluszowych ulubieńcach. Wspominaliśmy również misie, które stały się gwiazdami ekranu: Misia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Koralgola, Gumisie i wiele, wiele innych. Ostatecznie wszystkie dzieci zamieniły się w pana Misia i panią Misiową wykonując misiowe opaski na głowę.
Koty rasowe czy dachowce, wszystkie są uwielbiane i kochane przez dzieci. Dzisiaj w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy świętowaliśmy Dzień Kota.
Nasze ” wąsate szczęścia ” czyli szkolne obchody Dnia Kota. Nieustraszeni łowcy , wiecznie głodni – acz puszyści , strażnicy naszego snu i towarzysze zabaw w dniu 17.02 mieli swoje święto. Najmłodsi uczniowie na zajęciach w bibliotece poznali ” kocie zwyczaje ” , i ciekawostki na temat ” zacnego kociego rodu ” , w pracowni komputerowej powstawały piękne rysunki kotków w wykonaniu uczniów klasy 1 a pozostali uczniowie ” pochwalili się ” fotkami swoich kocich pupili.
Wiosenne prace plastyczne:
„Ozdoby choinkowe” https://photos.app.goo.gl/g3MKKkVudxYe7bvT9
Programowanie https://photos.app.goo.gl/vgZcyCQ6SRxcNzme9
„Wiersze o wiośnie i nasze prace.”
Klasa 4
J. polski – Nasze lektury. Ostatnio na lekcjach języka polskiego uczniowie kl. 4 zaprzyjaźnili się z Mary, Dickiem i Colinem, czyli bohaterami powieści F. H. Burnett pt. „Tajemniczy ogród”. Dzieci dowiedziały się, jak bardzo ważna w życiu jest miłość, przyjaźń, wzajemna pomoc, a także kontakt z przyrodą, która potrafi dać radość, a nawet uleczyć.
Na zakończenie omawiania lektury uczniowie wykonywali projekt „Tajemniczego ogrodu”.
Programowanie – zajęcia dodatkowe
Jednym z zadań jakie mieli do wykonania uczniowie klasy 3 na dodatkowych zajęciach z programowania było przygotowanie animacji zimowej. Uczniowie musieli ułożyć napis z duszków liter i odpowiednio zaprogramować literki, tak aby „drżały” z zimna. Zadanie trzecioklasiści wykonali bezbłędnie.
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Kończymy szczęśliwie rok szkolny 2019/2020, bardzo nietypowy pod względem nauki. Sytuacja jaka zapanowała w kraju i na świecie spowodowała liczne zmiany, w tym w szkolnictwie. Przed kadrą pedagogiczną, uczniami oraz rodzicami wytworzyła się pewna nowa rzeczywistość- zdalne nauczanie. Był to na swój sposób precedens na skalę światową- jakże obcy dla wszystkich, z którym musieliśmy się zmierzyć. Jestem przekonana, że wszyscy jesteśmy dzięki temu bogatsi w nowe doświadczenia.
Tymoteusz Słabiak wyróżniony w Kangurze matematycznym
Uczeń klasy ósmej Tymoteusz Słabiak już po raz drugi uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR MATEMATYCZNY.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior, Student. Tymek startował w kategorii Kadet.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie’res. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze intelektualnej zabawy.
Sukces matematyczny klasy ósmej
Nasza szkoła co roku bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Mathématiques sans frontières, czyli Matematyka bez granic. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Jego celem jest otwarcie mentalnych granic pomiędzy krajami, regionami i szkołami.
W bieżącym roku szkolnym klasa ósma pod opieką pani mgr Dominiki Smolarskiej zdobyła III miejsce w województwie małopolskim.
Przygotowanie do konkursu bardzo integruje zespół klasowy, gdyż konkurs jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim także umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki.
Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- pierwszego dnia 16.06.2020 r.– egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut
- drugiego dnia 17.06.2020 r.– egzamin z matematyki, który trwa 100 minut
- trzeciego dnia 18.06.2020 r.– egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2019/2020
Już został ogłoszony harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie MEN
https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021
Zachęcamy również do zapoznania się z ofertami szkół ponadpodstawowych !
Święto Patrona Szkoły
29 maja 2020 r. o godz. 9.00, w Dniu Święta Patrona naszej szkoły, uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w intencji społeczności SP2, której przewodniczył ks. proboszcz Tomasz Kudroń.
Dzień Matki od kl. 2
Nie ma piękniejszego prezentu niż własnoręcznie wykonana laurka, uśmiech i życzenia od dziecka. Uczniowie klasy 2 przygotowali laurki dla swoich najukochańszych mam, nauczyli się piosenki oraz wykazali ogromną wiedzą w quizie: „Czy dobrze znamy nasze mamy?” GALERIA
Zdalne lekcje w klasie 1
W tym tygodniu klasa pierwsza poznała rodzaje wag i ich praktyczne zastosowanie. Wspólnie sprawdzaliśmy, czy wielkość produktu ma wpływ na jego masę – efekty doświadczenia niejednokrotnie zaskakiwały.
Podczas zajęć poświęconych obiegowi wody w przyrodzie pierwszaki dowiedziały się, dlaczego woda jest ważna dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jak krąży w przyrodzie. Lekcja była także okazją do poćwiczenia aktywnego słuchania poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. GALERIA
Lekcja interaktywna w klasie pierwszej wprowadzająca temat łąki jako miejsca życia wielu gatunków roślin i zwierząt. GALERIA
Lekcja historii w klasie V A
Na dzisiejszej lekcji „odwiedziliśmy” średniowieczny gród i podgrodzie. Zaczęliśmy od odszukania na mapie Ostrowa Lednickiego, gdzie, według źródeł historycznych, Mieszko I przyjął chrzest (http://wlaczpolske.pl/index.php?etap=10&i=803). Następnie „udaliśmy” się do samego Ostrowa, które znajduje się na niewielkiej malowniczej wyspie jeziora Lednica. (https://medievalheritage.eu/…/zabyt…/polska/ostrow-lednicki/).
Trochę czasu poświęciliśmy na historię drużyny książęcej, z której wywodzi się późniejsze rycerstwo. Obowiązki pazia, giermka i rycerza wszyscy poznali na wcześniejszych lekcjach, dlatego bez problemu ułożyliśmy puzzle (https://learningapps.org/1148463).
Lekcja historii w klasie V B
Dzisiaj uczniowie utrwalali wiadomości o Polsce w XI -XII wieku. Szczególną uwagę zwróciliśmy na czasy Bolesława Krzywoustego. Zatrzymaliśmy się przy testamencie tego władcy. Przypomnieliśmy, między innymi, pojęcia: statut, senior, dzielnica senioralna. Pokazywaliśmy na mapie poszczególne dzielnice przypisane synom księcia Krzywoustego. Na koniec uczniowie mogli na tablicy narysować koronę jednego z królów z dynastii Piastów. Może te korony nie są doskonałe, ale liczą się dobre chęci….
Polska to mój dom, moja Ojczyzna !
W klasie 2 uczniowie rozmawiali na temat majowych świąt, w szczególności nawiązując do Święta Konstytucji 3 Maja. Przygotowali również piękne prace wykorzystując różne techniki plastyczne. Tematem uczniowskich prac była Polska – nasz dom i nasza ojczyzna.
Również klasa O wykonała okolicznościowe prace na tak uroczysty dzień. Jesteśmy dumni z bycia Polakami.
Kochamy Polskę i naszą małą ojczyznę Szczawnicę! GALERIA
Zdalna lekcja wychowawcza w kl. 5b na temat Konstytucji 3 Maja
Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, a później wspólnie z wychowawcą zagrali w popularny teleturniej „Milionerzy”, który nawiązywał pytaniami do tematu lekcji. Klasie 5 b udało się „wygrać” 1 milion złotych . Zdecydowali, że pieniążki przeznaczą na szkołę. Po „Milionerach” w parach rozwiązali również dwie krzyżówki, aby utrwalić wiadomości. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
Zdalna lekcja j. niemieckiego w kl. 7
Uczniowie obejrzeli prezentację i poznali nowe słownictwo, dotyczące jedzenia w krajach niemieckiego obszaru językowego. Następnie nazywali potrawy charakterystyczne dla krajów niemieckojęzycznych i dowiedzieli się, jakie są ulubione dania znanych osób: Thomasa Morgensterna, Sary Connor i Leonardo DiCaprio. Siódmoklasiści wykonali także kilka ćwiczeń, utrwalających nowopoznane słownictwo. GALERIA
Skarbnica pomysłów na nudę
Bardzo dziękujemy uczniom, którzy podzielili się swoimi sposobami na nudę. Macie bardzo ciekawe pomysły, jak spędzić czas wolny.
Uwaga! Otwieramy skrzynię z pomysłami.
Wiktoria z klasy I i Dawid z zerówki, robią zabawki z surowców wtórnych i na przysłanych zdjęciach prezentują swoje kolorowe i ekologiczne prace.
Szymon z klasy III gra w szachy z rodziną. Rośnie następca Svena Magnusa Carlsena. Na zdjęciu wygląda, jakby zadawał decydujący cios swojemu rywalowi.
Kuba z V b i Andrzej z kl. III, pracują w ogrodzie oraz bawią się z psem. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki ich ogród będzie wyglądał latem, gdy wszystkie posadzone przez nich kwiaty rozkwitną. Gdy znudzi się im praca w ogrodzie, rywalizują strzelając z łuku.
Wiktoria (kl. V b) rysuje okładki swoich ulubionych filmów. Na razie odwzorowuje oryginalne okładki, ale kto wie, może kiedyś sama zaprojektuje jakąś?
Kinga z klasy VII, fotografuje kwiaty. Bardzo lubi spacerować w pobliżu domu i zachwycać się pięknem budzącej się do życia przyrody. Ile razy wyjdzie do ogrodu, to coś ciekawego i pięknego do uwiecznienia znajdzie.
Asia z klasy VII? O co Asia nie robi, żeby się nie nudzić. Czyta, szkicuje, spaceruje i ćwiczy akrobatykę. Człowiek orkiestra.
Adrian (kl. VII) lubi majsterkować, piec ciasta i gotować. Często towarzyszy mu w tych czynnościach młodszy brat. Chyba Adrian jest bardzo dobrym starszym bratem i wzorem dla Malucha?
Sebastian z klasy VII układa puzzle. Mama zaraziła go tym hobby. Cierpliwość musi być jego mocną stroną. Sebastian ma w planach ułożyć obraz składający się z 6000 elementów.
Napisała jeszcze do nas Julia z klasy II. Nie wysłała zdjęcia, ale opisała, że w wolnych chwilach gra w gry planszowe, bawi się ze swoimi psami na podwórku, huśta się na huśtawce, jeździ na „fiszce” (to taki rodzaj deskorolki) i czyta książki.
Kufer z pomysłami jest nadal otwarty i jeżeli macie ochotę podzielić się swoimi pomysłami, to przysyłajcie zdjęcia z krótkim opisem, co robicie w wolnym czasie. GALERIA
Dzień Ziemi
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Zachęcamy uczniów klas 0-3, aby sprawdzili swoją wiedzę na temat ekologii. Fotorelacja – Dzień Ziemi – klasy 0 – 3 „Chrońmy Ziemię – ze starego coś nowego”
Lekcja fizyki w klasie VII oraz lekcja chemii w klasie VIII. Dzisiaj po raz kolejny do realizacji lekcji wykorzystaliśmy platformę Microsoft Teams. GALERIA
Lekcje plastyki GALERIA
Tak pracują nasi najmłodsi kl. O GALERIA
Pejzaże górskie w wykonaniu dzieci z zerówki i wakacyjne marzenia… słońce, piasek, morze GALERIA
Biblioteka szkolna
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który w tym roku odbędzie się w przestrzeni internetowej. Bardziej niż kiedykolwiek, w czasie, gdy większość szkół na całym świecie jest zamknięta, a ludzie pozostają zamknięci w domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi miedzy ludźmi, poszerzania horyzontów oraz rozbudzania kreatywności.
W takich okolicznościach biblioteka szkolna zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursach:
Klasy młodsze konkurs na zakładkę do książki ( technika dowolna , liczymy na Waszą kreatywność i super pomysły )
Klasy starsze konkurs fotograficzny ( zdjęcie ulubionej książki np. z dzieciństwa, bądź też zdjęcie Waszych domowych bibliotek ).
Na Wasze zdjęcia czekam do dnia 23.04 do godz.20.00. Piszcie i wysyłajcie na adres : bibliotekaszkolnasp2@gmail.com ( przy okazji dziękuję za wszystkie przesłane wiadomości ).
Wczoraj przypadła 77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych online w ramach akcji Żonkile, by upamiętnić 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Andrzej Seweryn oraz Barbara Kurdej-Szatan przeczytają fragmenty książek. Bez wychodzenia z domu będzie można wziąć udział w spacerach po wystawie oraz wspólnie obejrzeć film „Nie było żadnej nadziei”.
Zajęcia edukacyjne będą dostępne na stronie internetowej Muzeum oraz w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Więcej informacji oraz materiały edukacyjne do pobrania na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN . Gorąco zachęcamy do udziału w Akcji.
Świetlica
Wychowawcy świetlicy polecają na czas wolny:
zajęcia plastyczne: https://www.youtube.com/watch…
tańce:https://www.youtube.com/watch?v=oGJg1RSOof4
zabawa ruchowa:https://www.facebook.com/edumuzgdynia/videos/669668330524392/
możesz śpiewać sam, lub skorzystaj z nagrania https://www.youtube.com/watch?v=EKp3EdoHdKI