Matematyka bez granic

Matematyka bez granic

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie uczą się i tekst
MATEMATYKA BEZ GRANIC JUNIOR
Celem konkursu „Mathématiques Sans Frontières” (Matematyka Bez Granic) jest zbliżenie między krajami i miastami Unii Europejskiej, szkołami, matematyką i językami obcymi. Konkurs ma za zadanie zwiększenie zainteresowania matematyką poprzez pokazanie jej zastosowań w życiu codziennym.
Konkurs organizowany jest pod auspicjami Rady Europy.
„Matematyka Bez Granic” Junior to konkurs adresowany do uczniów piątych i szóstych klas szkół podstawowych.
Nasi uczniowie uczestniczyli dzisiaj w tych zawodach, a w lutym mieli okazje wziąć udział w etapie wstępnym- wewnątrzszkolnym.
W konkursie liczą się także umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne, a przygotowanie do konkursu bardzo integruje zespół klasowy.
A my teraz czekamy na wyniki i trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów!