Laboratorium przyszłości

Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa skierowana do szkół podstawowych.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 została wyposażona w nowoczesny sprzęt, wspierający rozwijanie pasji ucznia i zdobywanie przez niego kompetencji z zakresu inżynierii, technologii i nauk ścisłych.

Celem tego działania tego programu jest aktywizowanie uczniów i wzbudzanie większego zainteresowania zajęciami lekcyjnymi poprzez możliwość pracy na wysokorozwiniętym, interesującym sprzęcie technologicznym.

Wyposażenie podstawowe naszej pracowni (obowiązkowe dla każdej szkoły) to :

• Drukarka 3D z akcesoriami Drukarka 3D Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3D - pakiet podstawowy
    • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
    • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, greenscreeny, mikrofony etc.)
    • Stacje lutownicze
  • Pracownie tematyczne:
  • Pracownia robótek ręcznych wraz z materiałami eksploatacyjnymiPracownia robótek ręcznych - zestaw DELUXE

Rada Pedagogiczna uczestniczyła w szkoleniu z obsługi drukarki 3D. Do datkowo możemy skorzystać z platformy dla nauczycieli Skriware Academy, która wchodzi w skład zestawów pracowni druku 3D i robotyki SkriLab. Dzięki niej zyskamy dostęp do materiałów szkoleniowych, instruktaży, gotowych scenariuszy lekcji oraz materiałów dla uczniów.

Odbyły się już pierwsze lekcje, na których zostały wykorzystane materiały z projektu.