Bezpieczeństwo w górach

Dzień Zerówiaka
29 września 2020
Zawody biegowe
29 września 2020
Pokaż wszystkie

Bezpieczeństwo w górach

W ramach małopolskiego międzypowiatowego projektu „Akademia Małego Turysty na Podhalu” organizowanego przez GOPR uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklu wycieczek szkolnych w góry pod hasłem „Bezpieczeństwo w górach”.
Dodatkowo, klasy 6 i 8 spotkały się z przedstawicielami GOPR Panem Jerzym Zachwieją oraz Panem Maciejem Gębalą, którzy przybliżyli młodzieży temat : „Bezpieczeństwo w górach”.
Uczniowie dowiedzieli się, jak przygotować się na wędrówkę po górach, jaki strój należy ubrać, co wziąć do plecaka, czego należy unikać i na co zwracać uwagę, aby uczestnicy górskich wypraw byli bezpieczni na szlakach.
Zaprezentowano również sprzęt ratowniczy w warunkach letnich oraz zimowych, a także udzielanie pierwszej pomocy.
Bardzo dziękujemy Panu Jurkowi i Maćkowi za ciekawą prezentację.