Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka

Droga Pienińska
23 października 2019
Odsłonięcie tablicy poświęconej Jerzemu Kukuczce
30 października 2019
Pokaż wszystkie

Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka

21 października w naszej szkole, w ramach programu ” Bezpieczniki TAURONA – włącz dla dobra dziecka” odbyła się ciekawa „żywa lekcja” o zjawiskach fizyki i otaczającym nas świecie. Prezentacja dotyczyła min.: ekologicznych źródeł prądu, bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych, czy odpowiedniego zachowania się podczas burzy. Młodzież, w ramach doradztwa zawodowego, mogła porozmawiać z energetykami na temat ich pracy. Uczniowie po zabawie i ciekawych eksperymentach zostali zaproszeni na boisko szkolne, gdzie zobaczyli sprzęt pogotowia energetycznego. Była to bardzo atrakcyjna forma przekazania niezbyt przecież łatwych treści poprzez zabawę i doświadczenie.