Dzień Bezpiecznego Internetu

Uwaga ósmoklasiści – terminy rekrutacyjne
3 lutego 2021
Karnawałowe bale
17 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Dzień Bezpiecznego Internetu

Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, z uwagi na okoliczności związane z pandemią, świętowanie obyło się dwoma sposobami: zdalnie i stacjonarnie.
Klasy IV – VIII za pośrednictwem platformy edukacyjnej Micrfosoft Teams miały okazję przypomnieć sobie „garść” dobrych rad, jak powinny zachowywać się w sieci.
Młodsze klasy poznały „Drużynę Sieciaków” oraz gościły przedstawicieli Policji z Komisariatu w Krościenku n/Dunajcem, którzy po przypomnieniu zasad bezpiecznego zachowania w sieci, rozstrzygnęli konkurs plastyczny pt.: „Bezpieczni w sieci – Działajmy razem!”
Organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Dzień ten powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. Celem wydarzenia, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych jak i samych dzieci i młodzieży oraz stróżów prawa zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi, siedzi i w budynku