Z wizytą w Tischnerówce
6 października 2024

Dzień Edukacji Narodowej

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osóbMoże być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, dziecko i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób
Dzień Edukacji Narodowej
14 października cała społeczność szkolna uczestniczyła w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączonej z uroczystością Ślubowania klasy I.
Przedstawicielka Rady Rodziców p. Monika Buron wraz z reprezentacją Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta. Głos zabrała również pani dyrektor Anna Szczepaniak, podkreślając istotny wkład nauczycieli i wychowawców w kształtowanie umysłów, charakterów i wrażliwości młodego pokolenia, życząc wytrwałości oraz wielu sukcesów zawodowych.
Włączając się w ogólnopolskie obchody 25-lecia śmierci patrona naszej szkoły – ks. prof. Józefa Tischnera, podkreślono tradycyjny góralski charakter wydarzenia. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie starszych klas przyjmowali młodszych kolegów do grona uczniów w strojach regionalnych, sprawdzając ich wiedzę i zdobyte dotychczas umiejętności (również te dotyczące tradycji tischnerowskich naszej placówki).
Wspólnemu świętowaniu towarzyszyły dźwięki góralskiej muzyki, a pierwszoklasiści odśpiewali dumnie Hymn Rodziny Szkół Tischnerowskich. Po nim nastąpiła podniosła chwila ślubowania na sztandar oraz pasowania najmłodszych uczniów szkoły.
Uroczystość przygotowana została przez wychowawczynię klasy I p. Danutę Urban we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Dekoracje wykonała p. Jadwiga Zachwieja, a o nagłośnienie zadbał p. Jacek Pietrzak.