Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Wybory Samorządu Uczniowskiego
14 października 2020
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

Obraz może zawierać: 2 osoby, w budynku Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i buty, tekst „EN” Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, boisko do koszykówki i butyObraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, boisko do koszykówki, buty i w budynku

„Ślubujemy dziś!” – ślubowanie pierwszej klasy

14 października odbyła się w naszej szkole jedna z piękniejszych uroczystości, czyli przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Zanim pierwszoklasiści złożyli ślubowanie musieli sprostać kilku zadaniom: wykazać się umiejętnością rymowania, wymienić zadania dyżurnego, pochwalić się wyliczanką, znajomością kolorowych kredek a na koniec pięknie zatańczyć. Wszystkie te konkurencje zostały wysoko ocenione przez jury, a rodzice, którzy stanowili publiczność, nagrodzili uczniów ogromnymi brawami. Nagrodą było ślubowanie i pasowanie na uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor Anna Szczepaniak uroczyście pasowała dzieci z pierwszej klasy, wręczyła każdemu z ich pierwszy dokument – legitymację uczniowską oraz tarczę z wizerunkiem patrona szkoły. Samorząd uczniowski podarował kolorowe książeczki, rada rodziców prezenty niespodzianki.
W trakcie tej uroczystości przewodnicząca rady rodziców pani Monika Majerczak złożyła, w imieniu rodziców, najserdeczniejsze życzenia wszystkim pedagogom z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.