Dzień pluszowego misia w zerówce

Nasze pierwsze sukcesy – olimpiady
27 listopada 2018
Młodzi turyści
2 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Dzień pluszowego misia w zerówce

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Nie sposób było nie uczcić tak ważnego święta w kalendarzu przedszkolaków. Przypomnieliśmy sobie historię popularności pluszowego misia, najbardziej znane misiowe kreacje, zaśpiewaliśmy misiową piosenkę. Każdy miał dziś szansę zaprezentować swojego ulubieńca. Następnie wspólnie wykonaliśmy misie z kaszy gryczanej.
Poniedziałek to także dzień eksperymentów – dzisiaj m.in. o zdrowym odżywianiu, niezdrowych napojach. Próbowaliśmy także rozwiązać zagadkę: Co było najpierw – jajko czy kura?