Europejski Dzień Języków

Rajd Szlakami Partyzantów
19 września 2021
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
3 października 2021
Pokaż wszystkie

Europejski Dzień Języków

Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
Z tej okazji dzieci i młodzież naszej szkoły mogły dzisiaj tj. 27.09.2021 obejrzeć przedstawienie, którego celem było zachęcenie ich do nauki języków obcych oraz uświadomienie jak ważna jest ich znajomość.
W ramach obchodów tego święta nasi uczniowie mogli także wziąć udział w ciekawym wyzwaniu.
Przygotowano dla nich specjalne stoisko z pytaniami dotyczącymi kultury, tradycji, zabytków i geografii różnych krajów europejskich. Każdy kto udzielił prawidłowej odpowiedzi mógł liczyć na drobny upominek. Nagrody dla chętnych uczestników zafundowało Nadleśnictwo Krościenko, za co serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zawsze chętnie będą uczyć się języków obcych!!!