Integracyjna wyprawa do lasu

Dnia 21 września uczniowie klasy Ia odbyli swoją pierwszą wycieczkę o charakterze integracyjnym. Dzień rozpoczął się od zabaw i ćwiczeń interaktywnych, wprowadzających do tematu ekosystemu lasu. Podopieczni pani Dominiki Smolarskiej wyruszyli z terenu szkoły o godzinie 8:45 i udali się na teren Wspólnoty Leśno Gruntowej. Tam czekał na nich pan Łukasz, pracownik Pienińskiego Parku Narodowego, który opowiedział małym słuchaczom o faunie i florze lasów szczawnickich. Następnie pierwszoklasiści zapoznali się z gatunkami drzew, które mogli podziwiać wokół siebie. Kolejnym etapem wyprawy było praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Na przygotowanych szkicach drzew układali piętra roślinności z materiałów, które znaleźli w lesie, a także odbijali fakturę kory drzewnej na kartkach. Po takiej lekcji przyrody w terenie, czekała na nich miła niespodzianka w postaci poczęstunku zorganizowanego przez rodziców. To była bardzo przyjemna wycieczka, dzieci nie tylko dotleniły płuca, ale również dowiedziały się ciekawych rzeczy o przyrodzie swojej okolicy.