Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej

Paka dla psiaka
27 grudnia 2022
Pamiętamy
24 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej

Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”.
We wtorek 17.01.2023 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, w sali kinowej odbyła się dziewiąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”.
Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, a swym patronatem objął go Burmistrz Miasta I Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda.
W tegorocznej edycji wzięły udział szkoły z Łącka, Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Szlachtowej, Tylmanowej i Grywałdu. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach dla dwóch grup wiekowych: klasy czwarte, piąte i szóste oraz oddzielnie siódme i ósme.
Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej.
Jury w składzie: pani Paulina Mogilska-Słowik dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, pani Agata Werner: nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół i Placówek w Krościenku nad Dunajcem, pani Maria Gabryś – ekspert języka niemieckiego oraz pan Józef Pańszczyk dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczawnicy; oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.
Tegoroczni uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i prezentowali bardzo wysoki poziom. Po burzliwych dyskusjach Jury ogłosiło wyniki.
Wyniki IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej:
Kategoria soliści kl. IV – VI:
miejsce I: Karolina Franczyk SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej
miejsce II: Michał Niegłos SP 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
miejsce III: Emilia Kaliciecka SP 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
wyróżnienie: Weronika Słowik SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
wyróżnienie: Amelia Hryc SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
Kategoria soliści kl. VII – VIII
miejsce I: Zuzanna Gierczyk Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej
miejsce II: Lena Gołdyn SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej
miejsce III: Anna Kołodziej SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
wyróżnienie: Anna Darlewska SP 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku n/D
wyróżnienie: Nicola Dyda SP 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację dziewiątej edycji konkursu. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica Panu Grzegorzowi Niezgodzie za ufundowanie nagród. Dziękujemy Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy za udostępnienie sali oraz profesjonalnego sprzętu. Dziękujemy Państwu zasiadającym w jury za poświęcenie nam swojego cennego czasu. Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 za ufundowanie plakatu promującego konkurs oraz napojów, a także firmie Epi za ufundowanie poczęstunku dla uczestników. Dziękujemy szczególnie serdecznie nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i oczywiście samym uczestnikom, którym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Do zobaczenia za rok!!!
Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku