Miejskie uroczystości Święta Niepodległości

Szczawnicki Bieg Niepodległości
12 listopada 2018
Awans do zawodów powiatowych
19 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Miejskie uroczystości Święta Niepodległości

Szkoła Podstawowa nr 2 z dumą uczestniczyła w wydarzeniach związanych 100. rocznicą odzyskania niepodległości, które miały miejsce w naszym mieście. Dzisiaj o 9.00 rano uczciliśmy wszystkich walczących za niepodległość Ojczyzny przy pomniku, na placu przy Urzędzie Miasta. W uroczystym orszaku przeszliśmy do kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta za Ojczyznę, a po niej poświęcenie pamiątkowej tablicy przy 100- letnim dębie. Na zakończenie uroczystości, razem z wszystkimi rodakami, odśpiewaliśmy Hymn Polski dla Niepodległej. Po południu nasi reprezentanci wzięli udział w XXI Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej.