Mój wymarzony zawód

Drużynowe mistrzostwo
1 marca 2019
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
5 marca 2019
Pokaż wszystkie

Mój wymarzony zawód

Dzisiaj w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach doradztwa zawodowego. Tym razem zaprosiliśmy panów policjantów: nadkomisarza Szymona Kowalczyka, pełniącego funkcję z-cy komendanta Komisariatu Policji w Krościenku i aspiranta Jacka Puchomirskiego, dzielnicowego. Panowie w bardzo ciekawy sposób przedstawili wykonywany przez siebie zawód. Radzili, gdzie można go kształcić, z jakimi egzaminami i testami należy się zmierzyć. Pokazane zostały również przykłady działań policyjnych, dzięki czemu młodzież zobaczyła, że jest to często praca niebezpieczna, wymagająca ciągłej dyspozycyjności. Uczniowie zadawali panom szereg pytań, co może świadczyć, że są wśród nich przyszli policjanci i policjantki. Bardzo Panom dziękujemy za tak cenne spotkanie na temat zawodu policjanta.