Noc Biologów

7 stycznia 2021
24 stycznia 2021

Noc Biologów

Obraz może zawierać: tekst „8-10 stycznia 2021 NOC BIOLOGÓW www.nocbiologow.pl P UMCS SOTE”
Ferie trwają w pełni, ale my chcemy poinformować o udziale naszych uczniów w kolejnej nocnej imprezie – „Nocy Biologów”. Oczywiście ze względu na pandemię odbyła się ona on-line. 35 ośrodków akademickich i placówek naukowych zaprosiło w swoje progi, aby wyjaśniać mechanizmy, zjawiska i reakcje zachodzące w różnych obszarach biologii. W wykładach, pokazach i warsztatach mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani, niezależnie od wieku. W tym roku dzięki transmisjom internetowym nie musieliśmy ograniczać się tylko do oferty krakowskich instytucji. Szczególnie ciekawa była oferta przygotowaną przez studentów Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Warszawscy biolodzy nie ograniczyli się tylko do jednej nocy, ale przygotowali tygodniowy plan nocy tematycznych.
Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Pierwsza „Noc Biologów” odbyła się w styczniu 2012 r.
Tegorocznym hasłem jest: „Człowiek i mikroorganizmy.”
Mamy nadzieję, że kolejną Noc Biologów spędzimy osobiście w krakowskich uniwersytetach.