Próbna ewakuacja

Spotkanie z podróżnikiem
16 października 2018

Próbna ewakuacja

Dzisiaj w naszej szkole zostały przeprowadzone ćwiczenia, których celem było praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji. Akcję nadzorowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy pod dowództwem kpt.Rafała Zachwiei. Dokonano symulacji omdlenia i udzielenia pierwszej pomocy. Społeczność szkoły uczestniczyła w zbiórce, w czasie której pani dyrektor Anna Szczepaniak składała raport kapitanowi straży. Następnie przypomniane zostały najważniejsze zasady postępowania podczas takich działań. W ewakuacji brało udział 216 obecnych uczniów oraz pracownicy placówki.Całość przebiegała właściwie pod względem tempa i organizacji. Składamy serdeczne podziękowania pani prezes OSP w Szczawnicy Monice Mastalskiej, panu kpt. Rafałowi Zachwiei oraz zastępowi strażaków za profesjonalizm i poświęcony czas, na działania mające służyć bezpieczeństwu naszej szkoły.