Przedstawienie

Pamiętamy
31 października 2021

Przedstawienie

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

„Świat Naszych Przodków”

Dzisiaj, uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. ” Świat Naszych Przodków”. Aktorzy: pan Wojciech Habela i pan Jacek Lecznar wprowadzili nas w świat pradawnych słowiańskich zwyczajów i obyczajów.
Ten niezwykły spektakl stanowił doskonałe uzupełnienie wiedzy uczniów z zakresu historii i języka polskiego. Aktorzy w ciekawy i przystępny sposób przypomnieli, jak kształtowały się nasze wierzenia od czasów pogańskich po chrześcijanizm.
Uczniowie z zainteresowaniem oglądali widowisko, dzięki któremu zobaczyli, jak ludzie we wczesnych wiekach podchodzili do wartości takich jak patriotyzm, honor, rodzina czy ojczyzna.