Rajd „Śladami Partyzantów”

Konkurs „Matematyka bez granic”
6 lutego 2018
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
8 lutego 2018
Pokaż wszystkie

Rajd „Śladami Partyzantów”

Niezwykłe wydarzenie na jednej z najpiękniejszych beskidzkich przełęczy – na Przysłopie. To tutaj spotkało się dzisiaj kilkanaście szkół z naszego regionu, aby upamiętnić walkę żołnierzy I konspiracji zbrojnej, szczególnie poległych na Przysłopie żołnierzy oddziału partyzanckiego „Wilk”. Grupy z każdej szkoły miały za zadanie wcielić się w rolę partyzantów i dotrzeć na umówione miejsce wykonując po drodze zadania oraz wykazując się wiedzą historyczną na temat niepodległościowego podziemia zbrojnego na terenie Sądecczyzny. Młodzież z SKKT działającego przy naszej szkole świetnie poradziła sobie w trudnych warunkach, zaliczając wszystkie punkty kontrolne. W efekcie Odział Orły, taką nazwę przyjęli nasi uczniowie, zdobył drugie miejsce. To była niezwykła lekcja historii. Opiekunki SKKT – Dominika Smolarska, Magdalena Styrylska. /D. Smolarska/

Więcej zdjęć