52 Rajd „Śladami Partyzantów”

Konkurs „Matematyka bez granic”
6 lutego 2018
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej
8 lutego 2018
Pokaż wszystkie

52 Rajd „Śladami Partyzantów”

Niezwykłe wydarzenie na jednej z najpiękniejszych beskidzkich przełęczy – na Przysłopie. To tutaj spotkało się  kilkanaście szkół z naszego regionu, aby upamiętnić walkę żołnierzy I konspiracji zbrojnej, szczególnie poległych na Przysłopie żołnierzy oddziału partyzanckiego „Wilk”.

Celem wyprawy jest wspomnienie tragicznych wydarzeń z II wojny światowej oraz popularyzacja turystyki górskiej. Cała wędrówka z Kluszkowiec na Lubań do Ochotnicy Dolnej odbyła się przy słonecznej pogodzie i znakomitej, turystycznej atmosferze. Zwieńczeniam imprezy był przegląd pieśni patriotycznej. Naszą szkołę pięknie reprezentowała najmłodsza uczestniczka klasy czwartej Zosia Szczepaniak.

Młodzież z SKKT działającego przy naszej szkole świetnie poradziła sobie w tej  górskiej wędrówce pod opieką  p. Dominiki Smolarskiej i p. Magdaleny Styrylskiej oraz p. Jacka Pietrzaka.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i uśmiechnięci ludzie