Sen o Helladzie

Wycieczka klasy 7
26 września 2019
Europejski Dzień Języków w naszej szkole
26 września 2019
Pokaż wszystkie

Sen o Helladzie

26 września w naszej szkole odbył się spektakl pt. „Sen o Helladzie. Mitologia. Świat antycznej Grecji.” Uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 zostali wprowadzeni przez krakowskich aktorów pana Wojciecha Habelę i pana Jacka Lecznara w starożytny świat mitów i wierzeń. Występujący przypomnieli, np. mit o stworzeniu świata, o Prometeuszu, dzieje teatru greckiego i olimpiady. Uczniowie zobaczyli również fragment „Iliady” Homera przedstawiający słynny pojedynek herosów Hektora i Achillesa. Pięknym dodatkiem do całości przedstawienia był wiersz L.Staffa „Odys”, zawierający mądrość na temat życia i wędrówki.
Dziękujemy aktorom panu Habeli i Lecznarowi, którzy od lat ciekawią naszych uczniów swoimi spektaklami.