Ślubowanie Klasy Pierwszej

Spotkanie z podróżnikiem
16 października 2018
100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości
16 października 2018
Pokaż wszystkie

Ślubowanie Klasy Pierwszej

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.” – takie przyrzeczenie składali w piątek pierwszoklasiści. Zanim jednak zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo trudnych pytań. Po zakończonej prezentacji starsi uczniowie zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała pani dyrektor szkoły – Anna Szczepaniak. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzi uczniów wychowawczyni – Dominika Smolarska.
Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.