Spotkania partnerów

W ramach realizacji projektu „Wiem kim będę” odbyły się spotkania przedstawicieli miast partnerskich Szczawnicy oraz Spisskiej Beli.

W celu ustalenia szczegółów pracy związanej z realizacją mikroprojektu pierwsze spotkanie odbyło się przed rozpoczęciem realizacji projektu tj. dnia 26.06.2019 r., spotkanie miało charakter konsultacyjny oraz organizacyjny, w szczegółowym planowaniu działań wzięli udział Dyrektorzy szkół podstawowych oraz pracownicy koordynujący pracę projektu.

Kolejne spotkanie odbyło się dnia 03.07.2019 r., w spotkaniu wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorz Niezgoda, Burmistrz Miasta Spisska Bela- Jozef Kuna, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr.2 w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej im.M.R. Štefánika w Spisskiej Bela oraz pracownicy koordynujący pracę projektu.

Podczas spotkania odbyła się transgraniczna wymiana wspólnych doświadczeń w zakresie nauczania doradztwa zawodowego oraz języka angielskiego.

Trzecie spotkanie odbyło się dnia 28.08.2019 r. u partnera projektu w mieście Spisska Bela w spotkaniu wzięli udział Dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele posiadający kwalifikacje do nauczania przedmiotu doradztwo zawodowe oraz języka angielskiego zatrudnieni w Szkole Podstawowej nr.2 w Szczawnicy, Szkole Podstawowej im.M.R. Štefánika w Spisskiej Bela oraz pracownik koordynujący pracę projektu. Podczas spotkania omówiono metody pracy stosowane z uczniami w szkole w Szczawnicy oraz w szkole w Spisskiej Beli.

Realizacja programu ma na celu przygotowanie uczniów i uczennic do trafnego wyboru drogi dalszego kształcenia poprzez opracowanie indywidualnego planu kariery edukacyjnej i zawodowej oraz rozwinąć kompetencje uczestników projektu w zakresie języka angielskiego.

Projekt realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.