Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 28 września 2018 r obchodziliśmy w naszej szkoły 8 edycję Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Akcja edukacyjna odbywa się każdego roku w ostatni piątek września a udział w niej biorą szkoły z różnych stron świata.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia oraz nadrobienia zaległości „tabliczkowych” po wakacjach, zarówno dla uczniów jak i dorosłych.
Każdy kto chciał mógł sprawdzić swoją „tabliczkową wiedzę”. Na przerwach uczniów oraz pracowników szkoły egzaminowali Patrole i Komisje Egzaminacyjne, dzięki czemu po zdanym egzaminie można było otrzymać Certyfikat oraz tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”.
Dodatkowo wszyscy chętni sprawdzali swoją wiedzę podczas konkursu tabliczki mnożenia on line o tytuł Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Zawodnicy w ciągu dwóch minut musieli rozwiązać jak największą liczbę przykładów dotyczącą mnożenia i dzielenia w zakresie 100.
Tytuł Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobył Wiktor Malinowski z klasy 3 gimnazjum.
Drugie miejsce zajęła Martyna Bednarczyk z klasy VIII a trzecie Weronika Pełczak, również z klasy VIII.
Wszystkim biorącym udział w „tabliczkowej” zabawie gratulujemy odwagi, wyników oraz zapraszamy już za rok.