Święto Patrona Szkoły

Konkurs Pięknego Czytania
28 maja 2020
Dzień Dziecka
1 czerwca 2020
Pokaż wszystkie

Święto Patrona Szkoły

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku
Co roku 31 maja wspominamy Patrona naszej szkoły księdza profesora Józefa Tischnera. Dzisiaj również było bardzo uroczyście. Gwara góralska, stroje regionalne to nieodzowny element naszego Święta, gdyż ksiądz profesor kochał kulturę góralską i góry.
Spod szkoły wyruszyliśmy w pochodzie wraz ze sztandarem do kościoła parafialnego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie przechodząc ulicami miasta, wróciliśmy do budynku naszej placówki.
Tam po części oficjalnej, powitaniu licznie zebranych Gości i przemówieniach Pani Dyrektor Anny Szczepaniak, Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica Pana Grzegorza Niezgody, przedstawiciela Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pana Leszka Ciężobki oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Violetty Waruś, odbyła się część artystyczna uroczystości, której przesłaniem stały się słowa Patrona: „ Człowiek jest takim drzewem, które czuje w sobie dobro i dlatego nie chce złych owoców rodzić”.
Odgrywane przez uczniów scenki nawiązywały do różnych etapów życia Patrona oraz Jego nauki i mądrości.
Wzruszającym akcentem było wystąpienie przedstawicielki Rodziców uczniów z Ukrainy Pani Vity, która na ręce Pani Dyrektor i Pana Burmistrza złożyła wyrazy wdzięczności za opiekę i tak serdeczne przyjęcie w szkole i w mieście.
Na końcu Pani dyrektor podziękowała wszystkim tak licznie przybyłym Gościom i Rodzicom za uświetnienie uroczystości, uczniom za piękny występ, Pani Katarzynie Ciesielce i Pani Danucie Urban za przygotowanie części artystycznej, Pani Jadwidze Zachwiei za dekorację oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w organizacji Święta naszej Szkoły.
Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie grający na instrumentach muzycznych, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 13 osób, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie siedzą, ludzie stoją, garnitur i w budynku