Tydzień bibliotek

Konkurs Pięknego Czytania
28 maja 2020

Tydzień bibliotek

październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku tematem przewodnim jest „czytanie dla pokoju”.

Na lekcji bibliotecznej, nawiązując do tegorocznego hasła  klasa piąta czytała fragmenty powieści E.E. Schmitta pt. ” Dziecko Noego „. Bohaterem powieści jest dziesięcioletni chłopiec pochodzenia żydowskiego, który opowiada o swoich przeżyciach w okupowanej Belgii. Wysłuchane fragmenty powieści wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach zajęć. Po lekturze uczniowie stworzyli ” tablicę pokoju „.

Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, kwiat i w budynku

Uczniowie oddziału przedszkolnego podczas zajęć w szkolnej bibliotece mogli pochwalić się, jakie zwierzątka domowe posiadają ,wymienić się uwagami na temat jak należy o nie dbać, jak je pielęgnować, karmić, czy też wyprowadzać na spacer. Ponadto dzieci oglądały albumy z różnymi zwierzętami, wysłuchały przeczytanego przez Panią bibliotekarkę fragmentu książki o przygodach misia. A wszystko to w związku ze Światowym Dniem Zwierząt. Zajęcia w bibliotece to nawiązanie do obchodów Głośnego Czytania Dzieciom.
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie siedzą i w budynku

Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych u zeròwiaczkòw- wspòlne czytanie, oglądanie książeczek i malowanie bibliotecznych kolorowanek.Dzień pełen książkowych przygòd.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko i w budynku