Uczniowie SP2 we Wrocławiu

Erasmus+ Malta
30 kwietnia 2019
Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy
30 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

Uczniowie SP2 we Wrocławiu

24 kwietniq 2019 r. uczniowie klasy 5 i 7 naszej szkoły w ramach projektu
„Innowacyjna edukacja kluczem do sukcesu uczniów gminy Szczawnica” wyjechali na wycieczkę do Wrocławia.
Miasto przywitało ich słoneczną pogodą. Pierwszego dnia Zwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, gdzie ukazano młodzieży wodę z różnych fascynujących perspektyw. Uczestniczyli w warsztatach, gdzie mogli sami wykonywać doświadczenia z wodą. Kolejnym punktem programu była „Panorama Racławicka”. Na zakończenie dnia czekała na nich pyszna obiadokolacja.
Drugiego dnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili wrocławskie zoo i mieszczące się w nim Afrykarium i Oceanarium. Kolejnym punktem tego dnia był przejazd zabytkowym tramwajem po najstarszych i najciekawszych zakątkach tego pięknego miasta.
Ostatniego dnia wycieczki mieliśmy warsztaty w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego, których tematem były „Powodzie i przystosowanie organizmów do życia w wodzie”. Wspaniałym zakończeniem naszej wycieczki był spacer po Ogrodzie Botanicznym.