Witaj szkoło !

Bezpieczny powrót dzieci do szkoły
25 sierpnia 2020
6 września 2020

Witaj szkoło !

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim powrót do szkoły.
Tradycyjnie, szczawnickie placówki edukacyjne rozpoczęły nowy rok szkolny o godz. 8.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym.
W Szkole Podstawowej nr 2 im. ks.prof. J.Tischnera w Szczawnicy, z powodu pandemii odbyły się dwa osobne spotkania inaugurujące nowy rok szkolny:
o godz. 9.30 dla klas 4- 8 i o godz. 10.30 dla klas 0-3.
Podczas pierwszej części uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda, którego serdecznie powitała i podziękowała za przybycie Pani Dyrektor Anna Szczepaniak. Pan Burmistrz życzył dzieciom i młodzieży wielu sukcesów w nauce, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy i wyraził radość z powrotu wszystkich do szkoły. Pani Dyrektor skierowała do całej społeczności szkolnej ciepłe słowa powitania i również życzyła wszystkim, szczególnie w obecnej rzeczywistości, zdrowia, sukcesów w nauce, by zdobyta wiedza umożliwiała realizację marzeń, a jej zdobywanie było fascynującą przygodą.
Następnie uczniowie udali się do klas na krótkie spotkania z wychowawcami.
1 września, po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym udała się na miejscowy cmentarz parafialny, aby oddać hołd żołnierzom, którzy 81 lat temu walczyli na naszym terenie, abyśmy mogli spokojnie uczyć się i pracować. Przy pomniku została złożona wiązanka oraz zapalono znicze i odśpiewano hymn.
Nasza szkoła wraz LO w Krościenku sprawują opiekę nad mogiłą szczawnickich partyzantów.
Chwała Bohaterom !