Wycieczka projektowa Poznaj Polskę

Konkurs „Bądź dumny! Jesteś Polakiem!”
10 listopada 2023
Narodowe Święto Niepodległości
12 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Wycieczka projektowa Poznaj Polskę

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, Plac Hiszpański, Brama Brandenburska, tłum i tekst

Wycieczka klasy 3 do Krakowa w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. „Poznaj Polskę”.

W dniu 11.10.2023r. uczniowie klasy 3 w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. Poznaj Polskę brali udział w jednodniowej wycieczce do Krakowa.

Celem wyjazdu było poznanie przez dzieci największych osiągnięć polskiej nauki w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz poznanie kultury i dziedzictwa narodowego poprzez zwiedzanie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Podziemia Rynku Głównego.

Pierwszym etapem wycieczki był Ogród Doświadczeń, gdzie dzieci aktywnie spędziły czas bawiąc się i eksperymentując na ponad 110 interaktywnych urządzeniach. Przyrządy te umożliwiły dzieciom doświadczanie różnymi zmysłami zjawisk fizycznych i przyrodniczych, poszerzając tym samym ich wiedzę o otaczającym świecie. Dzieci wzięły również udział edukacyjnym filmie w kinie sferycznym – Planetarium. Podczas pełnego wrażeń seansu 3D pt. „Na skrzydłach marzeń” uczniowie odkrywali tajemnicę lotu i poznawali historię lotnictwa.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po rynku głównym Krakowa, gdzie dzieci zobaczyły mi.in. Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan, ulicę Floriańską.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Podziemia Rynku Głównego. Podczas zwiedzania dzieci poznawały historię średniowiecznego Krakowa, dowiedziały się wielu ciekawych informacji o średniowiecznych czasach, poznały bogaty świat legend (projekcja filmu), tajemnic i ówczesnego rzemieślnictwa.