Zajęcia z robotyki i programowania

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
31 sierpnia 2021
Rajd Szlakami Partyzantów
19 września 2021
Pokaż wszystkie

Zajęcia z robotyki i programowania

 

Nauczyciele zatrudnieni w placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Szczawnica wzięli udział w cyklu szkoleń z zakresu nauczania robotyki i programowania. Warsztaty był podzielone na trzy części:

Część I – Nauczanie w szkole podstawowej robotyki i programowania przy użyciu robotów Ozobot

Część II – Nauczanie w szkole podstawowej robotyki i programowania przy użyciu robotów Photon

Część III – Nauczanie w szkole podstawowej robotyki przy użyciu pomocy edukacyjnych takich jak LEGO Mindstorms EV3 oraz LEGO WeDO 2.0

Podczas szkoleń nauczyciele zostali wprowadzeni w podstawy obsługi robota Photona oraz Ozobota, poznali interdyscyplinarne możliwości wykorzystania robota na zajęciach na danym poziomie nauczania.

Warsztaty szkoleniowe były również świetną okazją do wypróbowania zakupionego sprzętu edukacyjnego do szkół podstawowych. W trakcie szkoleń uczestnicy stworzyli i zaprogramowali swoje pierwsze roboty.

Szkolenie odbyło się w ramach realizacji mikroprojektu „Zaprogramujmy swoją drogę do sukcesu – program współpracy transgranicznej Polsko –Słowackiej” – Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.