Żywa lekcja historii

Konkurs Recytatorski
17 października 2023
Święto Edukacji Narodowej
17 października 2023
Pokaż wszystkie

Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii
Dzisiaj uczniowie kl.5 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez słowiańską grupę łuczniczą „Dzikie Gęsi”. Dzieci dowiedziały się wiele na temat życia za czasów pierwszych Słowian. Następnie mogły same ” przenieść się w czasie” i spróbować rękodzieła, zobaczyć stare naczynia, strzelać z łuku, rzucić oszczepem, potrzymać jednocześnie miecz i tarczę (co nie jest takie łatwe?), pograć w grę w zbijanie klocków.
Uczniowie na pewno zapamiętają spotkanie z grupą rekonstrukcyjną, a mamy nadzieję, że nie było ono ostatnim…?
Bardzo dziękujemy Panu Zbigniewowi Lachowi i Jego Przyjaciołom za poświęcony nam czas.
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób i ludzie grający w koszykówkę