100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości

Widowisko dumy i radości
24 października 2018

100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości

Włączyliśmy się do akcji pt.:” 100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości”, którą ogłosiła
NaszaNiepodległa.pl. Istotą tego pomysłu jest wysłanie kartki z pozdrowieniami do koleżanek i kolegów ze szkół w całej Polsce. To taka geograficzna propozycja świętowania tej wyjątkowej rocznicy.
Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez grupę nauczycieli entuzjastów z kilku polskich szkół: SP nr 2 w Bieczu, SP nr 2 w Kępnie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich oraz SP nr 130 w Łodzi. Zatacza ona coraz szersze kręgi. Włączyło się w nią już ponad 100 szkół z całej Polski. Nasi uczniowie na lekcjach języka polskiego, przygotowali pocztówki z pozdrowieniami dla uczniów różnych szkół. Adresy otrzymaliśmy ze strony internetowej naszaniepodległa.pl. Mamy nadzieję, że do nas również dotrą pozdrowienia z całej Polski, a wówczas stworzymy mapę Polski z zaznaczonymi miejscowościami, z których one napłynęły.