Wymiana polsko-niemiecka

Zawody narciarskie szkół tischnerowskich
13 marca 2018
MAŁOPOLSKI FESTIWAL ZAWODÓW 2018
23 marca 2018
Pokaż wszystkie

Wymiana polsko-niemiecka


Projekt zrealizowany przez młodzież polską i niemiecką miał charakter artystyczny. Spotkanie uczniów z obu krajów nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaangażowania licznych sponsorów, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Wymiana dofinansowana została także przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM).

Wymiana polsko-niemiecka- Dzień 6
17 marca o godz. 9:00 uczestnicy wymiany spotkali się w szkole, aby dokonać ewaluacji zrealizowanego projektu. Po oficjalnym pożegnaniu pani dyrektor wręczyła każdemu zaświadczenie o uczestnictwie w programie oraz drobny upominek. Następnie młodzież wypełniła ankiety ewaluacyjne i zrobiła sobie wspólne zdjęcia. Ok. godz. 12.00 wszyscy zjedli obiad w pobliskiej restauracji. Uczniowie niemieccy nie mogąc się rozstać ze swoimi polskimi kolegami i koleżankami wyjechali dopiero godzinę później, aby z lotniska w Balicach samolotem udać się do Niemiec.

Wymiana polsko-niemiecka- Dzień 5
Piątek (16 marca) młodzież uczestnicząca w wymianie spędziła w Krakowie. O godz. 11:00 uczniowie spotkali się z przewodnikiem na Placu Matejki i rozpoczęli zwiedzanie szlakiem Stanisława Wyspiańskiego. Zobaczyli m.in. Akademię Sztuk Pięknych- miejsce nauki Stanisława Wyspiańskiego pod okiem J. Matejki, Teatr im. J. Słowackiego- miejsce premiery ,,Wesela”, Barbakan, Bramę Floriańską, Kawiarnię Jana Michalika, Bazylikę Mariacką, pracownię Wyspiańskiego, Kościół Franciszkanów i wspaniałe witraże Stanisława Wyspiańskiego, Katedrę Wawelską oraz Zamek Królewski.
Po dwugodzinnym zwiedzaniu przyszedł czas na odpoczynek w pizzerii obok Wawelu, gdzie wszyscy nabrali sił do zajęć warsztatowych w Pracowni i Muzeum Witrażu. Każdy uczestnik wymiany wziął najpierw udział w zwiedzaniu, a następnie wykonał swój własny witraż, który następnie oryginalnie zapakowany posłużył każdemu jako pamiątka. Ok. godz. 20.00 uczniowie wraz z opiekunami przyjechali do Szczawnicy. Mimo deszczowej pogody wszyscy byli zadowoleni z pełnego atrakcji dnia.

Wymiana polsko-niemiecka- Dzień 4
Dzień 15 marca uczniowie spędzili w rodzinach. Każdy polski uczestnik wymiany zaplanował dla swojego gościa coś specjalnego: wyjście na basen, w góry lub wycieczkę poza miasto.

Wymiana polsko-niemiecka- Dzień 3
O godz. 9:00 młodzież niemiecka i polska udała się autobusem w kierunku Jaworek. Mimo wiosennej pogody udało się im wziąć udział w kuligu na Białej Wodzie. Następnie w stadninie koni mogli wypróbować swoich umiejętności w jeździe konnej. Smaczna kiełbaska z grilla i gorąca herbata zakończyły ten pełen wrażeń dzień.

Wymiana polsko-niemiecka- Dzień 2
Dzień 13 marca (wtorek) młodzież polska i niemiecka rozpoczęła od obejrzenia prezentacji multimedialnej o naszej szkole. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych: malowania na szkle, origami i wykonywania rzeźb z masy solnej. Po zjedzeniu obiadu na stołówce szkolnej wszyscy udali się na dwugodzinny spacer po Szczawnicy. W trakcie zwiedzania zobaczyli m. in. promenadę, plac Dietla, Dworek Gościnny, a także spróbowali leczniczych wód szczawnickich w pijalni ,,Helenka”.

Wymiana polsko-niemiecka- Dzień 1
Dzisiaj (12 marca 2018r.) wylądowała na lotnisku w Balicach zaproszona przez naszą szkołę grupa młodzieży z Gnadenthal-Gymnasium z Ingolstadt. Po przyjeździe do Szczawnicy powitała ich pani dyrektor i nauczyciele. Uczniowie zjedli obiad, a następnie spotkali się ze swoimi rówieśnikami i ich rodzicami, u których spędzą kolejne kilka dni.
/M. Oleś- Gagatek/

Więcej zdjęć