Aktywne i bezpieczne ferie zimowe

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”
11 stycznia 2022
Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim
9 lutego 2022

Aktywne i bezpieczne ferie zimowe

FERIE ZIMOWE – Pływalnie GOS

Ferie zimowe w województwie małopolskim 17.01. – 28.01. 2022 r.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

(cyt.) „Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Dotyczą one zarówno przemieszczania się, jak również różnych form aktywności i odpoczynku.

Bezpieczne zabawy i aktywności na świeżym powietrzu

Dzieciom w zimowych zabawach powinni towarzyszyć dorośli opiekunowie. Do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu należy wybierać tylko bezpieczne, najlepiej specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu drogi ani przywiązywać ich do samochodu czy ciągnika rolniczego. Zorganizowanie w ten sposób kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla jego uczestników.

Rodzice i opiekunowie powinni również zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci wybierających się na spacer, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Warto przypomnieć podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz wyposażyć najmłodszych w elementy odblaskowe.”

Źródło:  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-zimowe-2022

Plik:POL Szczawnica COA.svg – Wikipedia, wolna encyklopedia   Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica zaprasza uczniów szczawnickich placówek oświatowych do aktywnego korzystania

z zajęć oraz atrakcji rekreacyjnych i sportowych realizowanych w ramach akcji

AKTYWNE FERIE ZIMOWE”.