Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”

Jasełka
20 grudnia 2021
Aktywne i bezpieczne ferie zimowe
13 stycznia 2022
Pokaż wszystkie

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i w budynku

We wtorek 11.01.2022 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej odbyła się ósma edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”. Szczególnie wyjątkowa gdyż rok temu restrykcje związane z pandemią nie pozwoliły nam zorganizować konkursu.
Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. W konkursie tegorocznej edycji wzięły udział szkoły z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Szachtowej, Tylmanowej i Grywałdu. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach dla dwóch grup wiekowych.

Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej.

Jury w składzie: pani Alina Lelito – redaktor naczelna „Z doliny Grajcarka”, pani Agata Werner- nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n/D, pan Józef Pańszczyk- dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczawnicy, oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Wyniki VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej:

Kategoria soliści kl. IV – VI:

I m- Karolina Franczyk (SP Ochotnica Dolna)

II m.- Amelia Hryc (SP Grywałd)

III m. – Alicja Mastalska (SP1 Szczawnica)

Wyróżnienia: Aleksandra Andruszko – (SP Grywałd) i Michał Niegłos – (SP2 Szczawnica)

Kategoria soliści kl. VII i VIII

I m.- Sara Kaczorowska (SP Szlachtowa)

II m. – Nicola Dyda – (SP1 Szczawnica)

III m.- Kinga Ligas – (SP Tylmanowa)

Wyróżnienia: Wiktoria Kozielec (SP2 Krościenko) i Martyna Wiercioch (SP2 Szczawnica)

Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica – Pan Grzegorz Niezgoda, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy – Pani Anna Szczepaniak oraz Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczawnicy – Pan Józef Pańszczyk.

Na zakończenie Pani Dyrektor SP nr 2 wręczyła jury oraz Panu Burmistrzowi symboliczne upominki oraz pamiątkowe dyplomy każdemu uczestnikowi ósmej edycji konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację konkursu. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali i profesjonalnego sprzętu. Dziękujemy naszemu szanownemu Jury, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu, przedstawicielom prasy oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do występów. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą się cieszyły równie dużą popularnością.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku