Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”

Jasełka
20 grudnia 2021
Aktywne i bezpieczne ferie zimowe
13 stycznia 2022
Pokaż wszystkie

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i choinka
X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”.
We wtorek 16.01.2024 roku w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy, w sali kinowej, odbyła się 10. edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs”.
Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, a swym patronatem objął go Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda.
W tegorocznej edycji wzięły udział szkoły z Łącka, Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Szlachtowej, Tylmanowej i Grywałdu. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach, dla dwóch grup wiekowych: klasy czwarte, piąte i szóste oraz oddzielnie siódme i ósme. Głównym celem przyświecającym organizatorom jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej.
Jury w składzie: pani Agata Werner: nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół i Placówek w Krościenku nad Dunajcem, pani Maria Gabryś – ekspert języka niemieckiego oraz pan Józef Pańszczyk- dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczawnicy oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretacją wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Tegoroczni uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i prezentowali bardzo wysoki poziom. Po burzliwych dyskusjach Jury ogłosiło wyniki.
Wyniki X edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej:
Kategoria soliści kl. IV – VI:
miejsce I: Michał Topolski Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej
miejsce II: Karolina Franczyk SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Centrum
miejsce III: Emilia Kaliciecka SP 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
wyróżnienie: Wiktoria Habas SP im. Jana Pawła II w Szlachtowej
wyróżnienie: Bartosz Gołdyn SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Centrum
Kategoria soliści kl. VII – VIII
Nagroda Grand Prix- Michał Niegłos SP 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
miejsce I: Aleksandra Andruszko SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
miejsce II: Weronika Słowik SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
miejsce III: Julia Kozielec SP im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Centrum
wyróżnienie: Amelia Hryc SP im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie
wyróżnienie: Remigiusz Myjak Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację 10. edycji konkursu. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica Panu Grzegorzowi Niezgodzie za ufundowanie nagród. Dziękujemy Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy za udostępnienie sali oraz profesjonalnego sprzętu. Dziękujemy Państwu zasiadającym w jury za poświęcenie nam swojego cennego czasu. Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 oraz firmie Epi za ufundowanie poczęstunku dla uczestników i gości. Dziękujemy szczególnie serdecznie nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu i oczywiście samym uczestnikom, którym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Do zobaczenia za rok!!!