Dzień Bezpiecznego Internetu

Mały Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w narciarstwie alpejskim
9 lutego 2022
Rekrutacja
11 lutego 2022
Pokaż wszystkie

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku

Dzień 8 lutego prawie na całym świecie obchodzi się jako „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w ponad stu krajach, został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Celem tej inicjatywy jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Z tej okazji przybył do nas st. asp. Jacek Puchomirski, który w ramach hasła „Działajmy razem” przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz ostrzegał uczniów przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą Internet. Wspólnie z Panią dyrektor wręczył także nagrody zwycięzcom konkursu ,,Bezpieczny w sieci”.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:
Klasa ,,0″ – I miejsce ex aequo Zuzanna Chronowska oraz Aleksander Mastalski
Klasa I – I miejsce Piotr Salamon
Klasa II-I miejsce Wiktoria Murawska
Klasa III -I miejsce Łucja Szczepaniak
Klasa IV – I miejsce Bartosz Urban

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Internet jest bardzo atrakcyjną formą pozyskiwania informacji. Obecnie używany masowo do edukacji, nawiązywania znajomości, szybkiej komunikacji, rozrywki, rozwijania hobby i twórczości oraz do robienia zakupów. Nieodzowne w naszym życiu może stać się jednak niebezpiecznym narzędziem w nieodpowiednich rękach i służyć przekazywaniu i rozpowszechnianiu niebezpiecznych treści, które wpływają negatywnie na rozwój i psychikę dziecka.