Dzień Nauczyciela i Ślubowanie Klasy Pierwszej

Jesienne wycieczki
3 października 2021
Światowy Dzień Chleba
20 października 2021
Pokaż wszystkie

Dzień Nauczyciela i Ślubowanie Klasy Pierwszej

„Podróż w świat nauki” – uroczystość ślubowania klasy pierwszej w Dniu Święta Komisji Edukacji Narodowej.

W czwartek, 14.10.2021 r. w naszej szkole miała miejsce szczególna uroczystość – ślubowanie klasy pierwszej. Tę uroczystość zaszczycił obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica pan Grzegorz Niezgoda. Nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Zanim jednak doszło do pasowania, musieli zdać „egzamin” przygotowane przez starszych uczniów. Podczas „egzaminu” dzieci przekonały wszystkich o tym, że potrafią pięknie recytować oraz tańczyć i śpiewająco przedstawiły swoją klasę. Pierwszaki również udowodniły, iż świetnie znają obowiązki ucznia.

Pasowania dokonała pani dyrektor Anna Szczepaniak oraz wręczyła dzieciom legitymacje uczniowskie i tarcze z wizerunkiem patrona szkoły. Uczniowie otrzymali również upominki od rodziców oraz samorządu szkolnego.

Następnie pani dyrektor oraz pan burmistrz złożyli pierwszoklasistom serdecznie życzenia, pogratulowali rozpoczęcia przygody ze szkołą.

Podczas akademii nie zabrakło życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej ze strony pani dyrektor, pana burmistrza, rodziców oraz uczniów.