Europejski Dzień Języków Obcych

Integracyjna wyprawa do lasu
27 września 2018
Spektakl „Związki frazeologiczne”
8 października 2018
Pokaż wszystkie

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Nasi uczniowie zachęcali dzisiaj całą społeczność szkolną do nauki języków obcych. Przekonywali, że wielojęzyczność niesie liczne korzyści: ułatwia uczenie się kolejnych języków, wpływa pozytywnie na proces myślenia i sprzyja kontaktom z innymi ludźmi i kulturami.

KILKA CIEKAWOSTEK O JĘZYKACH PRZEDSTAWIONYCH PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW:

Najwięcej osób na świecie posługuje się językiem chińskim.

Co najmniej połowa ludzi na świecie to osoby dwujęzyczne lub wielojęzyczne.

Najczęściej tłumaczoną na inne języki książką jest Biblia.

Drugą najczęściej tłumaczoną książką są “Pinokio” Carlo Collodiego. Książkę przetłumaczono na ok. 240 języków.

Na świecie istnieje ponad 6 tysięcy sklasyfikowanych języków.

Stany Zjednoczone nie posiadają oficjalnie żadnego języka urzędowego.

UCZMY SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!