II Międzygminny Konkurs Poezji Patriotycznej „Bądź dumny! Jesteś Polakiem!”

Spotkanie z misjonarzem
3 listopada 2019
„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…”
11 listopada 2019
Pokaż wszystkie

II Międzygminny Konkurs Poezji Patriotycznej „Bądź dumny! Jesteś Polakiem!”

7 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy miała zaszczyt zorganizować II Międzygminny Konkurs Poezji Patriotycznej pt. „Bądź dumny! Jesteś Polakiem! „Honorowy patronat objął nad nim Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest min.: poszerzanie znajomości twórczości patriotycznej poetów polskich, poszukiwanie wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
Wszystkich gości powitała dyrektor szkoły Pani Anna Szczepaniak i przybliżyła założenia konkursu. Miłym akcentem uroczystości był występ najmłodszych uczniów z kl. 0, których przygotowała pani Danuta Urban. Zaśpiewali polską pieśń wojskową pt. „Szara piechota”, a Zosia Szczepaniak zaprezentowała wiersz pt. „Moja mała Ojczyzna”.

Po tym, publiczność i członkowie jury w składzie: Pani Teresa Stec, Pani Alina Lelito, Pani Anna Wawrzczak, Pan Tomasz Ciesielka wysłuchali recytacji uczestników.


Wyniki konkursu:


I grupa wiekowa (uczniowie klas IV- VI)
I miejsce – Wiktoria Janas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
II miejsce – Alicja Wygrecka ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej
III miejsce – Zuzanna Bodziarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku n/D
Wyróżnienie – Wiktoria Adamczyk z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. majora H. Sucharskiego w Tylmanowej


II grupa wiekowa (uczniowie kl. VII- VIII)
I miejsce – Martyna Kukuczka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej
II miejsce – Agata Struszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy
III miejsce – Agnieszka Król ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku n/D
Wyróżnienie – Karolina Twardowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tylmanowej


Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Anna Szczepaniak. Sponsorem nagród było Miasto i Gmina Szczawnica.
Przewodnicząca jury Pani Teresa Stec wyraziła wielkie uznanie dla młodych artystów i ich opiekunów. Podkreśliła rangę i cele konkursu, odbywającego się w ramach miejskich uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości.
Konkurs przygotowały nauczycielki języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy: Pani Jolanta Kaliszczak i Pani Katarzyna Ciesielka, rolę konferansjerki pełniła uczennica kl. 8 Łucja Tokarczyk.

GALERIA